facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT společnost - 15. 10. 2012

Konference Top IQ: CIO

IT ředitelé se musí orientovat na inovace

V Praze se 4. října uskutečnilo největší setkání IT manažerů s názvem Top IQ: CIO. Konference se za účasti špiček v oboru věnovala otázkám, kterým dnes CIO čelí, způsobům řízení IT a zvyšováním jeho hodnoty pro firmu.

Pro účastníky TOP IQ: CIO z řad IT manažerů, finančních ředitelů a ředitelů firem byla konference příležitostí k načerpání zkušeností a seznámení s aktuálními trendy. Svá doporučení zde prezentoval například Václav Pinkava. Podle něj bude mít šéf marketingu v brzké době větší rozpočet na IT než CIO. „IT ředitel se musí více orientovat na inovace a být s CMO v úzkém kontaktu. Proto jsou hlavní příležitosti v nejbližší budoucnosti v propojení šéfa IT se šéfem marketingu,“ uvedl Pinkava.

Na setkání padla řada dalších klíčových sdělení. „IT manager, který není schopen prokázat přínosy IT pro firmu, bude do 2 let odejit,“ nebál se pronést odborník na oblast ITSM Zdeněk Kvapil. Současnou situaci v IT komentoval také ředitel společnosti ALC Aleš Studený. „V období krize musí být investice do IT soustředěny do oblastí týkající se přímo prodeje nebo předprodejní fáze. Optimalizace ostatních fází jsou vhodné pro období konjuktury,“ řekl na konferenci Studený. Pavel Vosoba identifikoval původce problémů: „IT se nemůže orientovat na interní potřeby a zástupné interní zákazníky, tento model je již zastaralý, IT se musí orientovat přímo na zákazníky společnosti.“

Konference Top IQ: CIO se nyní přesune do Varšavy a poté do Mnichova. V Praze se uskutečnila pod záštitou České asociace manažerů informačních technologií – CACIO, sdružení IT Service Management fórum Česká republika (itSMF) a společnosti ALVAO. Všechny myšlenky, témata i prezentace budou organizátoři postupně zveřejňovat na www.topiqcio.com.

(red)

 
  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

  

- Inzerce -

Creo Parametric – představení klíčových funkcí

Porovnejte je s vaším CAD řešením


Creo Parametric je jedním z nejpropracovanějších CAD řešení, která využívají nejúspěšnější firmy po celém světě. Autorem tohoto řešení je firma PTC, která již desítky let udává trendy ve vývoji a směřování CAD technologií. V následujících řádcích se vám pokusím představit některé klíčové funkce, které jsou součástí balíku Creo Design Essentials.

Helios
- inzerce -