facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 25. 1. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Konference IT mezi paragrafy proběhne online

ExponetElektronizace postupů orgánů veřejné moci, zákon o právu na digitální služby, změny v oblasti doručování a elektronických podpisů nebo nová regulace online služeb. To vše podrobně rozeberou přední odborníci na daná témata v rámci online konference IT mezi paragrafy, která proběhne 18. února.„Vládní návrh zákona o elektronizaci postupů orgánů veřejné moci přináší změnu více než 163 právních předpisů. Tyto změny jsou mnohdy zcela zásadní jak pro občany, tak i pro soukromé firmy, přičemž samozřejmě největší dopad mají na veřejnou správu a samosprávu,“ komentuje téma první přednášky Michal Franěk, ředitel pořádající agentury Exponet s.r.o.

„Mění se řada důležitých principů a pravidel - například v oblasti doručování orgánům veřejné moci, rozšiřují se možnosti využívání on-line služeb, v souvislosti se současnou novelizací zákona o ověřování se připravuje e-legalizace elektronických podpisů.“, pokračuje ve výčtu aktualit z oblasti elektronizace veřejné správy první z přednášejících Ing. Robert Piffl.

Na zásadní novinky, které s sebou přináší Zákon o právu na digitální služby, si posvítí v rámci druhé prezentace Pavel Amler, advokát z advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS. Řeč přijde na dva klíčové instituty, a to právo na nahrazení úředně ověřeného podpisu nebo uznávaného elektronického podpisu a katalog služeb se souvisejícím harmonogramem digitalizace. Přednáška bude koncipována jako věcné a praktické vysvětlení obou institutů s nezbytným minimem právní teorie a doporučeními pro praxi.

Aktuálním vývojem legislativy v oblasti využívání služeb cloud computingu orgány veřejné správy se bude zabývat Pavel Hejl, Senior Associate z advokátní kanceláře ROWAN LEGAL. Svoji pozornost zaměří na podrobnosti o aktuálním dění ohledně cloudových vyhlášek i zákona o informačních systémech veřejné správy.

Závěr konference IT mezi paragrafy bude patřit novinkám ze světa e-commerce a s nimi spjatými regulacemi. Partner advokátní kanceláře ROWAN LEGAL Michal Nulíček pohovoří například o návrzích evropských nařízení Digital Services Act a Digital Markets Act, plánované harmonizaci úpravy digitálního prostředí v EU či výhledech na regulaci největší digitální platformy. Poukáže také na novelu autorského zákona, jíž bude transponována DSM směrnice, která mimo jiné přináší novinky v úpravě užití autorských děl poskytovateli služeb pro sdílení obsahu nebo v ochraně tiskových publikací online. Stranou jeho zájmu nezůstane ani tzv. P2B nařízení upravující vztahy mezi online zprostředkovatelskými službami či vyhledávači a jejich zákazníky.

Celá online akce bude zakončena diskuzí, které se zúčastní všichni přednášející.

Podrobný program a registrace na https://itparagrafy.konference.cz/

 
  

- Inzerce -

Informační systém QI přináší zajímavá řešení s dlouhodobými přínosy

QIPřesné aktuální informace a optimálně nastavené procesy jsou zásadními konkurenčními výhodami pro každou společnost. Získáte je s QI, které funguje jako informační páteř podniku. Jedná se o český komplexní systém složený z 31 modulů zaměřených na nejrůznější firemní agendy a úseky. Vy pak využijete pouze to, co sedí Vašemu podnikání. A to doslova, protože QI je připravené na většinu oborů.

  

- Inzerce -

Covid jako katalyzátor digitalizace a fenomén homeworkingu

IT Systems 1-2/2021V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili na odvětví, která v současné době prochází velmi turbulentním vývojem. Vím, že se to dnes dá říct prakticky o všech oblastech našeho života, ovšem retail, logistika a potravinářský průmysl jsou navíc názorným příkladem, proč je pandemie onemocnění covid označována za katalyzátor digitalizace desetiletí. Pokud totiž ještě někdo pochyboval o významu digitalizace, musel v loňském roce prozřít.