facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 25. 1. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Konference IT mezi paragrafy proběhne online

ExponetElektronizace postupů orgánů veřejné moci, zákon o právu na digitální služby, změny v oblasti doručování a elektronických podpisů nebo nová regulace online služeb. To vše podrobně rozeberou přední odborníci na daná témata v rámci online konference IT mezi paragrafy, která proběhne 18. února.„Vládní návrh zákona o elektronizaci postupů orgánů veřejné moci přináší změnu více než 163 právních předpisů. Tyto změny jsou mnohdy zcela zásadní jak pro občany, tak i pro soukromé firmy, přičemž samozřejmě největší dopad mají na veřejnou správu a samosprávu,“ komentuje téma první přednášky Michal Franěk, ředitel pořádající agentury Exponet s.r.o.

„Mění se řada důležitých principů a pravidel - například v oblasti doručování orgánům veřejné moci, rozšiřují se možnosti využívání on-line služeb, v souvislosti se současnou novelizací zákona o ověřování se připravuje e-legalizace elektronických podpisů.“, pokračuje ve výčtu aktualit z oblasti elektronizace veřejné správy první z přednášejících Ing. Robert Piffl.

Na zásadní novinky, které s sebou přináší Zákon o právu na digitální služby, si posvítí v rámci druhé prezentace Pavel Amler, advokát z advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS. Řeč přijde na dva klíčové instituty, a to právo na nahrazení úředně ověřeného podpisu nebo uznávaného elektronického podpisu a katalog služeb se souvisejícím harmonogramem digitalizace. Přednáška bude koncipována jako věcné a praktické vysvětlení obou institutů s nezbytným minimem právní teorie a doporučeními pro praxi.

Aktuálním vývojem legislativy v oblasti využívání služeb cloud computingu orgány veřejné správy se bude zabývat Pavel Hejl, Senior Associate z advokátní kanceláře ROWAN LEGAL. Svoji pozornost zaměří na podrobnosti o aktuálním dění ohledně cloudových vyhlášek i zákona o informačních systémech veřejné správy.

Závěr konference IT mezi paragrafy bude patřit novinkám ze světa e-commerce a s nimi spjatými regulacemi. Partner advokátní kanceláře ROWAN LEGAL Michal Nulíček pohovoří například o návrzích evropských nařízení Digital Services Act a Digital Markets Act, plánované harmonizaci úpravy digitálního prostředí v EU či výhledech na regulaci největší digitální platformy. Poukáže také na novelu autorského zákona, jíž bude transponována DSM směrnice, která mimo jiné přináší novinky v úpravě užití autorských děl poskytovateli služeb pro sdílení obsahu nebo v ochraně tiskových publikací online. Stranou jeho zájmu nezůstane ani tzv. P2B nařízení upravující vztahy mezi online zprostředkovatelskými službami či vyhledávači a jejich zákazníky.

Celá online akce bude zakončena diskuzí, které se zúčastní všichni přednášející.

Podrobný program a registrace na https://itparagrafy.konference.cz/

 
  

- Inzerce -

Creo Parametric – představení klíčových funkcí

Porovnejte je s vaším CAD řešením


Creo Parametric je jedním z nejpropracovanějších CAD řešení, která využívají nejúspěšnější firmy po celém světě. Autorem tohoto řešení je firma PTC, která již desítky let udává trendy ve vývoji a směřování CAD technologií. V následujících řádcích se vám pokusím představit některé klíčové funkce, které jsou součástí balíku Creo Design Essentials.

  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -