facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT společnost - 14. 9. 2011

Konference Cloud Computing

Využijte cloudy na dvě stě procent!

Cloud computing – před několika lety fenomén prakticky neznámý, dnes jeden z hybatelů celého světa informačních a komunikačních technologií. Pro všechny, kdo chtějí co nejlépe pochopit jeho podstatu a možnosti využití, je připravena tradiční konference Cloud Computing 2011, která se letos bude konat ve středu 5. října v pražském Hotelu Diplomat.


Cloud computing „přesunuje“ data, aplikace či služby na internet. Vychází z logiky, že lokální uživatelé (ať již osoby či organizace) nemusí znát technické detaily a navíc se o systémy starat – mohou být skutečně jen uživateli. Myšlenka i její provedení je svým způsobem revoluční, neboť nám otevírá úplně nové možnosti uvažování či používání ICT.

„Ovšem tak úplně jednoduché to zase není,“ vysvětluje Tomáš Přibyl, odborný garant konference Cloud Computing 2011. „Na rozdíl od jiných technologií vyžaduje úspěšné používání cloudů jistou úroveň znalostí o jejich fungování. Modelů přitom existuje několik – a rozdíly mezi nimi bývají dosti zásadní.“

Právě konference Cloud Computing 2011 představuje rukověť pro seznámení se s fungováním jednotlivých platforem, jejich výhodami či nedostatky. Rozhodnutí pro cloud totiž není jako v případě nákupu nového hardware, který lze dříve nebo později vzít na nemilost a beztrestně jej vyřadit: jedná se o zásadní rozhodnutí, které ovlivňuje chod organizace na dlouhou dobu dopředu. Pokud je rozhodnutí správné, představuje katalyzátor – a pokud není, stává se cloud nepříjemnou koulí na noze.

Konference Cloud Cimputing 2011 se bude konat ve středu 5. října 2011. Její program a další informace lze nalézt zde.


 
  

- Inzerce -

Česká IT společnost ALEF posiluje v Rumunsku partnerství s F5

ALEFČeská společnost ALEF, jeden z největších dodavatelů informačních technologií v České republice a na několika dalších evropských trzích, se stala distributorem společnosti F5 a jejích bezpečnostních řešení pro Rumunsko. Posiluje se tak více než devítiletý vztah mezi oběma firmami na Slovensku, v Maďarsku a České republice.

  

- Inzerce -

Creo Parametric – představení klíčových funkcí

Porovnejte je s vaším CAD řešením


Creo Parametric je jedním z nejpropracovanějších CAD řešení, která využívají nejúspěšnější firmy po celém světě. Autorem tohoto řešení je firma PTC, která již desítky let udává trendy ve vývoji a směřování CAD technologií. V následujících řádcích se vám pokusím představit některé klíčové funkce, které jsou součástí balíku Creo Design Essentials.

Helios
- inzerce -