facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 24. 11. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Kompaktní Wi-Fi Mesh systém v minimalistickém provedení

MercusysVýrobce síťových zařízení Mercusys uvedl na trh Wi-Fi Mesh systém Halo H50G (3-pack), díky kterému můžete ve své domácnosti nebo kanceláři vytvořit stabilní unifikovanou bezdrátovou Wi-Fi síť s jediným názvem a heslem pro celý pokrytý prostor, a to s rychlostí až 1 900 Mbit/s, navíc v designově čistém a minimalistickém balení.Mesh systém je dvoupásmový, přičemž každé ze dvou pásem lze využít k jiným on-line aktivitám. Ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz se můžete připojit rychlostí 600 Mbit/s, datově náročnější aktivity má na starosti pásmo 5 GHz, které nabízí rychlost až 1 300 Mbit/s.

Mesh systém má výhodu v tom, že sestává z plnohodnotných a v tomto případě i designově velmi povedených přístupových bodů, které jsou vzájemně zaměnitelné a je tedy úplně jedno, ke kterému z nich jste právě připojeni. Jako uživatel to vlastně ani nepoznáte, protože přechod mezi signály jednotlivých přístupových bodů je naprosto plynulý a „bezešvý“. Přechod mezi jednotkami probíhá naprosto automaticky. Technologie Mesh dokáže vytvořit jednotnou síť s jedním názvem (SSID) a heslem pro všechny přístupové body.

Součástí výbavy jsou i 3 gigabitové porty na každou jednotku Halo (přičemž v základním balení jsou k dispozici hned tři tyto jednotky). Díky tomu můžete koncová zařízení připojovat k síti nejen bezdrátově, ale i po kabelu.

Mercusys

Veškeré nastavení Wi-Fi Mesh systému Halo H50G probíhá skrze jednoduchou mobilní aplikaci, která umožňuje komplexní konfiguraci bezdrátové sítě během několika minut. K dispozici je samozřejmě komplexní rodičovská kontrola, ale také možnost vytvoření samostatné sítě pro hosty nebo technologie řízení síťového provozu QoS (Quality of Service), která dokáže upřednostnit zvolená zařízení, a zvýšit tak rychlost jejich připojení.


 
  

- Inzerce -

Jaké NPM řešení doporučují analytici z EMA?

Hybridní model práce, který se zde objevil s větším využíváním "home office" tedy práce z domova, přinesl IT týmům řadu nových výzev. Ať už v oblasti zabezpečení nebo zajištění dostupnosti důležitých aplikací, a to bez ohledu na místo jejich použití. IT specialisté se dnes musí vypořádat nejen z různorodostí síťového vybavení a infrastruktury, ale také z obtížněji vymahatelnými bezpečnostními politikami.

  

- Inzerce -

Digitální bitva o zákazníky i zaměstnance

IT Systems 11/2021Pokud bychom měli z aktuálního vydání IT Systems vypíchnout hlavní témata, upozornili bychom především na články věnované digitalizaci personalistiky, integraci podnikových aplikací, využití IT ve zdravotnictví nebo na téma bankovní identity, na kterou se díváme jak z perspektivy možného komerčního využití, tak i z hlediska její architektury a technologií, na nichž je tato moderní forma autentizace postavena. Největší prostor ovšem dostal blok článků věnovaný automatizaci zákaznické péče.