facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 16. 4. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Kemp vylepšuje svůj load balancer o síťovou telemetrii

Společnost Kemp uvedla vylepšenou verzi svého load balanceru LoadMaster. Nová funkčnost vznikla na základě propojení technologií Kemp a Flowmon. Tato kombinace dokáže zajistit lepší přehled o stavu a výkonnosti sítě.Současná aplikační infrastruktura je i díky edge computingu a cloudu stále komplikovanější. Pro bezpečné a bezproblémově fungující aplikační prostředí je proto klíčové, vědět, co se v síti přesně děje. Díky rozšířeným statistikám síťové telemetrie (Network Telemetry) a přidané vizualizaci mohou uživatelé load balanceru LoadMaster snadněji určit příčinu vznikajících problémů a zjistit, zda jsou způsobeny aplikací nebo sítí.

„S ohledem na optimalizaci aplikační zkušenosti je load balancing nezbytnou součástí infrastruktury. Vylepšení o viditelnost do síťového provozu dává IT profesionálům možnost hloubkové analýzy výkonu aplikací a proaktivního monitorování šířky pásma v celém řetězci doručování aplikací,“ řekl Jason Dover, viceprezident společnosti Kemp.

Základem síťové telemetrie je Flowmon NetFlow/IPFIX exportér, který byl do LoadMasteru přidán jako standardní komponenta. Umožňuje sbírat telemetrická data o veškerém síťovém provozu, který prochází LoadMasterem a exportovat je do Kemp Flowmon kolektoru pro následnou analýzu a vizualizaci.

Dashboard s Network Telemetry
Dashboard s Network Telemetry

Network Telemetry umožňuje:

  • Získat přehled o celém aplikačním řetězci, aby bylo možné identifikovat problémová úzká místa, chybné konfigurace a další potenciální bezpečnostní problémy.
  • Nepřetržitě sledovat uživatelskou zkušenost a využití sítě, aby bylo možné předvídat a proaktivně řešit nárůsty využití, přehlcení linek atd.
  • Identifikovat hlavní příčinu nových problémů s aplikacemi, sítí a zabezpečením pomocí jednotného, uceleného zdroje informací o stavu aplikací.
  • Zlepšit viditelnost v síti z pohledu výkonu a bezpečnosti, stejně jako schopnost reagovat s předstihem na potíže než stačí přerůst ve větší problém.

 
  

- Inzerce -

Česká IT společnost ALEF posiluje v Rumunsku partnerství s F5

ALEFČeská společnost ALEF, jeden z největších dodavatelů informačních technologií v České republice a na několika dalších evropských trzích, se stala distributorem společnosti F5 a jejích bezpečnostních řešení pro Rumunsko. Posiluje se tak více než devítiletý vztah mezi oběma firmami na Slovensku, v Maďarsku a České republice.

  

- Inzerce -

Creo Parametric – představení klíčových funkcí

Porovnejte je s vaším CAD řešením


Creo Parametric je jedním z nejpropracovanějších CAD řešení, která využívají nejúspěšnější firmy po celém světě. Autorem tohoto řešení je firma PTC, která již desítky let udává trendy ve vývoji a směřování CAD technologií. V následujících řádcích se vám pokusím představit některé klíčové funkce, které jsou součástí balíku Creo Design Essentials.

Helios
- inzerce -