Aktuality -> IT Business - 4. 9. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Kateřina Barbier je novou generální ředitelkou HP pro Česko, Slovensko a Maďarsko

Kateřina BarbierPozici generální ředitelky společ­nosti HP pro Česko, Slovensko a Maďarsko od 1. července 2023 zastává Kateřina Barbier, která v této funkci vystřídala Eriku Lindauerovou. Kateřina Barbier se do HP vrací po působení na pozici generální ředitelky francouzské nadnárodní společnosti Legrand pro Česko a Slovensko.



Kateřina Barbier je zkušenou manažerkou, která během své kariéry získávala zkušenosti na různých postech. V HP pracovala od roku 2005 a vedla týmy výpočetní techniky nebo prodej specializovaných produktů.

„Do společnosti HP se vracím jako do známého prostředí a věřím, že plynule navážu na skvělou práci Eriky v kooperaci se silnými a stabilními lokálními týmy,“ říká Kateřina Barbier.

Kateřina se dobře cítí v mezinárodním prostředí, studovala a žila ve Francii, USA a v Kanadě. Ve volném čase se intenzivně věnuje spor­tu, zejména basketbalu, spojenému s výrazným týmovým duchem.


 
  

- PR -

Pro úspěšné nasazení AI v podniku

není rozhodující volba modelu, ale struktura a kvalita datového prostředí


Zavádění umělé inteligence v organizacích se často redukuje na výběr konkrétního modelu nebo AI asistenta. Diskuze se točí kolem jejich schopností, výkonu a dostupnosti. Z pohledu podnikové praxe je to ale vedlejší téma. Skutečná otázka totiž nezní, jakou AI organizace používá. Správná otázka je: Jaká data má AI k dispozici? V praxi se ukazuje, že rozhodujícím faktorem není volba modelu, ale kvalita a struktura datového prostředí, do kterého je AI integrována. Právě to rozhoduje o úspěchu nebo neúspěchu většiny AI projektů.

  

- PR -

Od zálohování k jistotě obnovy

QNAP představuje novou éru kybernetické odolnosti a datové suverenity v době AI


Rozvoj umělé inteligence zásadně mění způsob, jakým organizace pracují s daty. Data jsou stále nejcennějším aktivem podniků, ale současně rostou nároky na jejich ochranu, dostupnost a možnost využívat je pro lokální AI aplikace bez nutnosti jejich přesunu do veřejného cloudu. Právě na tuto změnu reagovala společnost QNAP na veletrhu Computex 2026, kde představila novou strategii „Ready & Recovery“ a ekosystém řešení zaměřených na kybernetickou odolnost, vysokou dostupnost a datovou suverenitu v éře AI.