facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 8. 6. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

KARAT Konference 2023

KARAT představil novou verzi svého informačního systému

KARAT Konference 2023Kongresové centrum hotelu Interna­tional Brno si zvolila společnost KARAT pro letošní setkání uživatelů informačního systému KARAT. Konference byla organizována ve spolupráci s několika významnými zákazníky, kteří se podíleli na sérii workshopů s ukázkami řešení konkrétních úloh v IS KARAT. Není proto divu, že tradiční akce přilákala téměř 400 uživatelů z České a Slovenské republiky. Klíčovým bodem programu bylo pochopitelně představení nové verze IS KARAT.Konferenci zahájil generální ředitel společnosti, Ing. Martin Válek. Po úvodním slovu následoval dopolední blok přednášek, ve kterém byly představeny novinky informačního systému KARAT, konkrétně novinky uživatelského prostředí verze 23 a aplikačních modulů.

Martin Válek

„Mezi největší novinky verze 23 IS KARAT z hlediska společných vlastností patří možnost přidání časově platného upozornění pro jednoho nebo více uživatelů k libovolnému záznamu v seznamech IS KARAT. Dále potom integrace oznámení o důležitých událostech souvisejících s IS KARAT nebo KARAT Software, stejně jako oznámení o uvolněných patchích konkrétních modulů IS KARAT, přímo do nástěnky v IS KARAT,“ popisuje novou verzi Marek Hejna, ERP specialista společnosti KARAT.

Marek Hejna

„Dalšího rozšíření doznaly možnosti na straně digitalizace dokladů v IS KARAT, což zahrnuje integraci nového formátu ISDOC 6.0.2 nebo podporu pro další typy OCR aplikací. Toto spolu s novými možnostmi integrovaného elektronického podpisu posouvá možnos­ti IS KARAT směrem k bezpapírové kanceláři. Novými možnostmi se může pochlubit řešení pro servisní organizace, kde přibyl integro­va­ný servisní portál, který lze formou webové aplikace IS KARAT publikovat v prostředí internetového prohlížeče a přinést tak zákaz­ní­ko­vi nové možnosti on-line komunikace se servisní organizací. V oblasti plánování a řízení výroby se potom jedná o vylepšení evidence výrobních pomůcek, spolu s novými možnostmi kalkulace včetně nákladů výrobních pomůcek,“ dodává Marek Hejna.

V rámci dopoledního bloku byly představeny i novinky produktu ALITEO – jedná se o inovativní softwarové řešení pro řízení týmů, projektů a zákaznických požadavků.

Odpolední blok sestával z šesti workshopů s ukázkami řešení konkrétních úloh v IS KARAT:

  • Praktické využití modulu CRM v obchodně - strojírenské firmě
  • Digitalizace procesů a systém řízení materiálových toků
  • Pokročilé metody automatizovaného příjmu faktur
  • Zefektivnění nákupu a kooperací prostřednictvím dodavatelského portálu
  • Dlouhodobý odbytově - výrobní plán v tradiční strojírenské společnosti
  • Optimalizace IS KARAT pomocí dostupných systémových nástrojů

„Jsme velmi rádi, že osvědčené formáty komunikace s našimi zákazníky fungují i nadále. Celá akce se odehrála ve velmi pozitivní a vzájemně inspirativní atmosféře. Upřímná radost při vzájemném setkávání se dlouholetých účastníků, našich konzultantů i nových zájemců byla opět vidět na každém kroku,“ zhodnotil průběh KARAT Konference 2023 Marcel Herman, ředitel servisu a péče o zákazníky.


 
  

- Inzerce -

Podpora kvalitní správy dat

Řešení Microsoft Data Governance a Crayon Česká republika


V dnešním světě založeném na datech je pro organizace, které chtějí využít sílu svých dat a zá­ro­veň zajistit soulad s předpisy a zachovat bezpečnost dat, nejdů­le­ži­těj­ší efektivní správa dat. Společnost Microsoft, globální technologický lídr, stojí v čele vývoje řešení pro správu dat.