facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 31. 5. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Kamery, jejichž úkolem je vidět, ale nebudit pozornost

AXIS M43Společnost Axis představila dvě nové panoramatické kamery řady AXIS M43, jejichž diskrétní minikopule nabízejí vynikající kvalitu obrazu a kompletní přehled o snímaném prostředí, které přitom neruší díky svému minimalistickému designu. Kamery jsou vybavené jednotkou zpracování hlubokého učení (DLPU), která umožňuje pokročilou videoanalytiku přímo v zařízení. Nová kamera AXIS M4317-PLVE má senzor s nativním rozlišením 6 MPx, zatímco výkonnější model M4318-PLVE má 12 MPx senzor. Obě novinky jsou připravené k vnitřním i venkovním instalacím.Kamery se dodávají zaostřené už z výroby, co usnadní jejich instalaci. Vybavené jsou stereografickým objektivem s technologií Sharpdome 360, díky které dosahují větší ostrosti obrazu také na jeho okrajích. I když mají jen jeden pevný objektiv a jeden snímací senzor, v reálném čase umějí digitálně vytvářet několik různých pohledů. Přímo z kamery tak můžete streamovat panoramatické, čtyřúhelníkové, rohové nebo chodbové pohledy bez zkreslení. Kamera M4318-PLVE má navíc také digitální PTZ zobrazení - digitálně umí otáčet, naklánět a přibližovat oblasti zájmu, které zobrazuje opět bez deformací. Díky funkci den/noc a vestavěnému IR přísvitu s individuálně ovladatelnými diodami LED získáte nepřetr­ži­té pokrytí bez ohledu na světelné podmínky nebo i v úplné tmě.

Nové kamery jsou postavené na nejnovější platformě ARTPEC-8 a obsahují i jednotku zpracování hlubokého učení (DLPU), která umožňuje jedinečné možnosti analýzy založené na hlubokém učení. S aplikací AXIS Object Analytics je pak možné spolehlivě detekovat a klasifikovat osoby, vozidla, nebo i typy vozidel – vše na míru konkrétním potřebám instalace.

V základní výbavě nových kamer nechybí technologie společnosti Axis Zipstream s kodeky H.264 a H.265, která výrazně snižuje požadavky na šířku pásma a úložiště, aniž by se snížila kvalita obrazu v důležitých detailech. Další technologie společnosti Axis Lightfinder 2.0 a Forensic WDR zase umožňují kamerám snímat barevný obraz i při nedostatečném světle a zvládat i náročné světelné podmínky, například když sluncem zalitý záběr obsahuje současně velmi jasné oblasti i velmi tmavá místa ve stínech.

Nové kamery AXIS M4317-PLVE a AXIS M4318-PLVE budou k dispozici za doporučené koncové ceny 17 300 Kč a 21 300 Kč.


 
  

- Inzerce -

Poslechněte si úspěšný příběh spojení ERP a APS v praxi

Meet UpCo je potřeba k úspěšnému řízení strojírenské firmy z pohledu informačního systému? Jak si společnost Fermat poradila díky spojení ERP a APS s dobou plnou změn? Na tyto otázky odpoví setkání „Silné nástroje pro výrobu a její plánování“, které se uskuteční 11. 10. 2023 v prostorách RHK Brno v areálu brněnského výstaviště. Bohaté zkušenosti z implementace, používání a rozšiřování informačního systému vás vtáhnou do užitečné diskuse.

  

- Inzerce -

Data-Informace-Inovace

IT Systems 9/2023Aktuální vydání IT Systems se prakticky skládá ze dvou časopisů, protože jeho součástí je druhé letošní číslo magazínu CAD. Jde o titul specializovaný na problematiku IT řešení pro celý životní cyklus produktů od návrhu a konstrukce, přes digitalizaci výroby až po zákaznický servis. Jeho hlavním tématem je význam optimalizace v předvýrobních etapách a vytvoření digitálního vlákna pro efektivní sdílení dat napříč firmou.