facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 29. 11. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Kamerový systém Kaptivo promění bílou tabuli na digitální prostředí pro spolupráci

Společnost Audiopro uvedla na náš trh kamerový systém Kaptivo, který využívá počítačové vidění na bázi AI a díky němu zdigitalizuje obsah každé klasické bílé tabule, takže jej lze snadno sdílet a dále upravovat např. při videokonferencích. Všechny nápady a poznámky napsané a nakreslené na tabuli jsou strukturovaně nahrávány a uloženy. Je tak možné je kdykoliv následně dohledat a dále s nimi pracovat.Speciální kamera Kaptivo vytváří digitalizovaný obsah, s nímž lze snadno pracovat v rámci videokonferencí. To studijním nebo pracovním týmům dává nové možnosti přirozené komunikace i v rámci hybridních týmů. Výhodou je také živé sdílení týmové práce na tabuli v reálném čase a bez limitů špatného výhledu či dalších omezení, protože snímaný obraz se přenáší rovnou na obrazovku připojených účastníků.

Srdcem kamerového systému Kaptivo je třístupňový systém počítačového vidění fungující na bázi umělé inteligence. Výrazně překonává nedokonalé snímání tabule klasickou kamerou, odstraňuje zkreslení, odrazy, stíny a osoby před tabulí. Výsledkem je digitální obraz whitebordu sdílený v reálném čase všem účastníkům sezení. Ať už jsou v místnosti, či připojeni vzdáleně.

„Interaktivní whiteboardy představují budoucnost spolupráce na dálku i distanční výuky. Propojení videokonferenčních řešení a chytrého kamerového systému Kaptivo posouvá tradiční týmovou spolupráci na novou úroveň. Automatické pořizování snímků a jejich živé vysílání umožňuje soustředit se na diskusi místo na pořizování a sdílení nezabezpečených fotografií tabule,“ říká Andrej Hronec ze společnosti Audiopro a dodává: „V současné době stále častější potřeby sociálního distancování jednotlivců i celých týmů se jedná o užitečný pracovní nástroj, který výrazně zjednodušuje a zefektivňuje on-line spolupráci i vzdělávání.“

Kaptivo

Ve školách řešení Kaptivo zásadně usnadňuje učitelům komunikaci se studenty, a to jak v případě prezenční, tak i vzdálené výuky. Obsah tabule se živě přenáší všem účastníkům na displej jejich mobilního zařízení. Práci na tabuli – krok za krokem – lze navíc v průběhu i po jejím skončení uložit do vícestránkového dokumentu. S Kaptivem tak studentům odpadá nutnost manuálního přepisování poznámek na tabuli nebo dokonce jejího focení. Mohou se plně soustředit na výklad.

Školství ale není jediným segmentem vhodným pro využití tohoto řešení. Je ideální pro distribuované firemní týmy, pracovní skupiny nebi i konferenční prostory. „Kaptivo do firemního prostředí přináší produktivnější brainstorming, plánování či tvorbu myšlenkových map. Jednoduše, plynule a zcela bezpečně tak mohou probíhat nejenom interní, ale i on-line tvůrčí jednání týmů,“ uzavírá Andrej Hronec z Audiopro.


 
  

- Inzerce -

Český ERP systém HELIOS Nephrite připravený pro práci i v době covidu vzal trh útokem a sbírá řadu ocenění

HELIOS NephriteHELIOS Nephrite, systém navržený podle potřeb zákazníků, si prošel vývojem i v době lockdownu.

  

- Inzerce -

Infor Production Scheduling optimalizuje produkci piva v Duvel Moortgat

Duvel MoortgatDuvel Moortgat je belgický rodinný pivovar se zaměřením na speciální piva, do jehož portfolia patří znač­ky jako Duvel, Vedett, La Chouffe, de Koninck, Liefmans či Maredsous. Z lokálního pivovaru se firma postupně stala globální skupinou s 10 produkčními lokalitami včetně Belgie, USA a České republiky, kde v roce 2001 získal Duvel Moortgat 50% vlastnický podíl v humpoleckém pivovaru Bernard.