facebook
Aktuality -> IT společnost - 22. 10. 2019

Jiří Kabelka se stal předsedou představenstva Národního centra Průmyslu 4.0

Nově zvoleným předsedou představenstva Národního centra Průmyslu 4.0 se stal Jiří Kabelka. Ten je zároveň předsedou představenstva žďárské inženýrské společnosti DEL, která patří k zakládajícím členům Centra. Vedle ní v představenstvu figurují také zástupci ČVUT, VUT, VŠB-TUO, Siemens, Škoda Auto či Svazu průmyslu a dopravy České republiky.„Své předsednictví vnímám jako závazek a zároveň ocenění naší společnosti DEL, se kterou se v Národním centru Průmyslu 4.0 angažuji již od jeho počátku. Svou činností chci dále přispívat k adopci technických inovací, aby se Česká republika v tomto ohledu opět dostala na špičku Evropy,“ uvádí Jiří Kabelka.

Jiří Kabelka (56) vystudoval technickou kybernetiku na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze a poté pracoval jako technologický programátor. Ve společnosti DEL pracoval od roku 1996 jako obchodně technický ředitel. Tuto pozici zastával až do roku 2002, kdy se stal výkonným ředitelem a později předsedou představenstva. Společnost je spoluzakladatelem Národního centra pro Průmysl 4.0, které šíří osvětu o konceptu Průmyslu 4.0 a přispívá k zavádění jeho principů v českých podnicích. Centrum v roce 2017 založil profesor Vladimír Mařík, vědecký ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze. Centrum v současné době sdružuje více než 50 partnerů z oblasti akademické a průmyslové sféry.


 
  

- Inzerce -

I analýza kybernetické bezpečnosti se dá dělat chytře! Díky CSA

GordicČím dál častěji se v médiích setkáváme se zprávami o kybernetických útocích, které zasahují organizace nejrůznějších velikostí i typů. Mnohým z nich by se přitom dalo předejít vhodným nastavením bezpečnostních opatření.

  

- Inzerce -

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

SamsungBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.