facebook
Aktuality -> IT společnost - 22. 10. 2019 15:23

Jiří Kabelka se stal předsedou představenstva Národního centra Průmyslu 4.0

Nově zvoleným předsedou představenstva Národního centra Průmyslu 4.0 se stal Jiří Kabelka. Ten je zároveň předsedou představenstva žďárské inženýrské společnosti DEL, která patří k zakládajícím členům Centra. Vedle ní v představenstvu figurují také zástupci ČVUT, VUT, VŠB-TUO, Siemens, Škoda Auto či Svazu průmyslu a dopravy České republiky.„Své předsednictví vnímám jako závazek a zároveň ocenění naší společnosti DEL, se kterou se v Národním centru Průmyslu 4.0 angažuji již od jeho počátku. Svou činností chci dále přispívat k adopci technických inovací, aby se Česká republika v tomto ohledu opět dostala na špičku Evropy,“ uvádí Jiří Kabelka.

Jiří Kabelka (56) vystudoval technickou kybernetiku na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze a poté pracoval jako technologický programátor. Ve společnosti DEL pracoval od roku 1996 jako obchodně technický ředitel. Tuto pozici zastával až do roku 2002, kdy se stal výkonným ředitelem a později předsedou představenstva. Společnost je spoluzakladatelem Národního centra pro Průmysl 4.0, které šíří osvětu o konceptu Průmyslu 4.0 a přispívá k zavádění jeho principů v českých podnicích. Centrum v roce 2017 založil profesor Vladimír Mařík, vědecký ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze. Centrum v současné době sdružuje více než 50 partnerů z oblasti akademické a průmyslové sféry.


 
EDU Trainings IT školení
  

- Inzerce -

Pomáháme zákazníkům ochránit jejich data

říká Igor Cejkovský, produktový manažer Synology


Igor CejovskySpolečnost Synology patří celosvětově mezi lídry na trhu síťových úložišť a snaží se prosadit také nabídkou routerů a dalších síťových zařízení. Jak se této značce daří na našem trhu a jaké novinky připravuje na další rok, jsme se zeptali pana Igora Cejkovského, který působí ve společnosti Synology na pozici produktového manažera.

  

- Inzerce -

Bezpečné propojení všech podnikových domén díky SD-WAN

CiscoMnoho sítí, které jsou dnes v provozu, nebylo stavěno na nároky podniků a uživatelů, které přijdou v příštích letech. Zátěž základní infrastruktury totiž neustále stoupá – potrvá-li současný trend růstu počtu koncových bodů, bude v roce 2022 na celém světě připojeno k internetu 28,5 miliardy zařízení.