Aktuality -> IT Business - 23. 3. 2016

Jan Tomíšek se stal novým ředitelem společnosti Vema

Společnost Vema, dodavatel softwaru pro řízení lidských zdrojů, ekonomiky a logistiky, představila na tradiční výroční konferenci nové vedení. Z čela společnosti odchází po 26 letech její spoluzakladatel Michal Máčel, který přijal funkci hlavního architekta produktů holdingu Solitea. Střídá jej Jan Tomíšek, dosavadní ředitel Divize služeb. Prioritou nového vedení je ještě více naslouchat přáním zákazníků. Největší výměna managementu v historii společnosti jde ruku v ruce s organizačními změnami. Nové manažery mají všechny tři divize společnosti – Produkt, Služby a Obchod. Změny se dotkly i středního managementu.



 
  

- PR -

Doba si žádá víc než jen efektivitu, žádá předvídavost

Přelom starého a nového roku je obdobím, kdy se v IT Systems ještě více zahledíme do budoucnosti a ve spolupráci s předními experty na podnikové IT mapujeme aktuální trendy a předpokládaný vývoj v dalších letech. Proto je významnou součástí aktuálního vydání příloha Trendy ICT. Články zaměřené na očekávaný vývoj v roce 2026 ovšem najdete napříč celým vydáním.

  

- PR -

Jak digitální transformace proměnila řízení výroby

v jedné z největších strojírenských firem na severní Moravě?


Když se v roce 2019 vedení společnosti OSTROJ a.s. rozhodovalo o modernizaci svého podnikových informačního systému, šlo o krok, který měl dalekosáhlý dopad. Firma s více než sedmdesátiletou tradicí patří mezi klíčové výrobce důlních strojů, dopravníkových systémů, speciálních bednění a dalších komplexních strojírenských výrobků. Za touto rozmanitostí se však skrývala i výzva – jak efektivně řídit výrobu a logistiku napříč několika divizemi a stovkami zaměstnanců.