Aktuality -> IT společnost - 27. 10. 2007

Jan Šimek ředitelem firmy Teradata

Teradata_J_Simek_743.jpgŘeditelem firmy Teradata pro východní Evropu se od října stal Jan Šimek, který zároveň prozatímně řídí českou pobočku. Toto jmenování přišlo vzápětí poté, co se Teradata jako samostatná firma vyčlenila k 1. 10. 2007 ze společnosti NCR. J. Šimek zodpovídá ve svých pozicích za regionální obchodní rozvoj této firmy specializované na softwarové technologie pro práci s rozsáhlými objemy dat a má na starosti pobočky v šesti zemích střední a východní Evropy. Pracuje střídavě v Praze, v Moskvě a v Kyjevě. Jan Šimek působil v původní firmě NCR od roku 1991, kde prošel v jejím českém zastoupení různými manažerskými pozicemi, v letech 1998–2004 pracoval jako ředitel divize Teradata pro ČR a od roku 2005 jako viceprezident této divize NCR pro východní Evropu. Jan Šimek (49) vystudoval elektrotechnickou fakultu ČVUT se zaměřením na počítače. Je ženatý, má dvě děti a mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Původní divize Teradata společnosti NCR, která se zabývá především datovými sklady a analytickými aplikacemi využívanými pro řízení vztahů se zákazníky, finanční řízení či řízení výkonnosti, se počátkem října definitivně vyčlenila ze struktur společnosti NCR. Její akcie od 01.10.2007 obchodují na newyorské burze NYSE. Společnost v současné době působí ve více než 60 zemích světa a má přes 850 zákazníků. Aktivně spolupracuje s dodavateli aplikací, technologií a integračních služeb a dodává ucelená a plně funkční řešení pro práci s rozsáhlými objemy celopodnikových dat.

 
  

- PR -

ERP jako strategický nástroj růstu,

ne jen nutné zlo


Zavedení nového ERP systému je pro mnoho firem nutnost, kterou odkládají, jak jen to jde. Obava z komplikací, vysokých nákladů a narušení běžného provozu je pochopitelná. Co když vám ale řekneme, že ERP nemusí být jen „nutné zlo", ale může se stát motorem vašeho růstu?