facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT společnost - 15. 10. 2012

Jak nejlépe pracovat s ITILem? Odpoví konference itSMF CZ

Ve středu 31. října se v Top Hotelu Praha uskuteční již sedmý ročník největší české odborné konference uživatelů a dodavatelů v oblasti IT Service managementu. Program setkání s podtitulem Business a IT na jedné lodi bude tvořit řada inspirativních případových studií popisujících skutečnou praxi členů itSMF Czech Republic. Odborníci budou přednášet paralelně ve dvou sálech, tradičně se zaměří na metodiku ITIL, dále například na COBIT, na jeden z nejpoužívanějších architektonických rámců TOGAF, budou se věnovat projektovému řízení IT či řízení služeb v cloudu.


„Uvědomujeme si, že je velmi těžké aplikovat v praxi teorii ITILu, pokud již nemáte značné praktické zkušenosti. A to je hlavní motivací této konference, sdílení znalostí napříč oborem. Na letošní konferenci se dozvíte nejen jak s ITILem sofistikovaně pracovat, ale také uslyšíte mnoho praktických rad a doporučení z realizovaných projektů. Navíc se každý účastník může těšit na zajímavý dárek, který rozhodně do šuplíku nezaloží,“ zve na konferenci Petr Křelina, předseda výboru pro akce itSMF CZ.

Účastníci konference se mohou těšit například na případovou studii úspěšné implementace konfigurační databáze v IT Komerční banky nebo na přednášku ze společnosti Škoda Auto s názvem „Plán zlepšování / rozvoje ICT služeb a procesů“.

Své zkušenosti získané na cestě k poskytování world-class služeb interního IT, představí také John Sowerby ze společnosti DHL, který je zodpovědný za IT Solution support a podílel se na přípravě ISO/IEC 20000-1:2011. Řídí tým čítající více než 500 zaměstnanců v Praze a Kuala Lumpur.

Hlavního partnera konference, společnost ALVAO, bude zastupovat ředitel služeb Aleš Studený, který se pokusí návštěvníkům konference ukázat, jak zlevnit ITIL projekt a zvýšit jeho návratnost. O tom, jak propojit fyzické systém v CMDB s aktuální architekturou aplikací, která je dále spojená s business procesy a službami, pohovoří zástupci společnosti Hewlett-Packard. Společnost Trask představí případovou studii kapacitního plánování a monitoringu v ČSOB. Odpověď na to, jak se postavit k největší slabině ITILu, přinese společný příspěvek IT společnosti Anect a GE Money.

„Na konferenci chceme na praktických příkladech ukázat, jak to dělali ti, kterým se to podařilo, s čím se museli potýkat a jaké překážky museli překonávat. Účast na konferenci je každoročně příležitost k setkání lidí z mnoha společností, kteří řeší stejné problémy. Je to ideální prostor pro výměnu zkušeností a otevřenou diskusi o ITSM projektech,“ dodává Radek Bělina, místopředseda sdružení.

Celodenní výroční konference s podtitulem „Business a IT na jedné lodi“ pořádaná občanským sdružením itSMF Czech Republic se koná ve středu 31. října 2012 od 9.00 hodin v TOP Hotelu Praha. Na akci se můžete registrovat na oficiálních stránkách sdružení přímo ZDE, kde také naleznete kompletní program a anotace příspěvků.

(red), ilustrační foto: archiv itSMF CZ

 
  

- Inzerce -

Creo Parametric – představení klíčových funkcí

Porovnejte je s vaším CAD řešením


Creo Parametric je jedním z nejpropracovanějších CAD řešení, která využívají nejúspěšnější firmy po celém světě. Autorem tohoto řešení je firma PTC, která již desítky let udává trendy ve vývoji a směřování CAD technologií. V následujících řádcích se vám pokusím představit některé klíčové funkce, které jsou součástí balíku Creo Design Essentials.

  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -