ISS představilo nový systém detekce anomálií

TK_ISS_623.jpgSpolečnost Internet Security Systems představila novinářům svou produktovou novinku, systém detekce anomálií Proventia Network Anomaly Detection System (Proventia ADS). Tento distribuovaný síťový systém detekce anomálií na bázi hardwarových zařízení byl uveden na český a slovenský trh letos na konci března v rámci IDC IT Security Roadshow v Praze a je určen spíše pro masivnější síťová prostředí.

Proventia ADS soustřeďuje informace o síťovém toku z existujících routerů a síťových přepínačů. Sleduje výpadky dostupnosti, anomálie v tocích, scanovací aktivity, rozšiřující se vzorce abnormálního chování v rámci sítě (červy) a buduje na základě korelovaných dat o tocích vztahový model sítě. Databáze tohoto modelu uchovává po dobu až jednoho roku informace o konverzacích mezi hostiteli, případně mezi protokoly, sítěmi, aplikacemi či virtuálními skupinami a obchodními jednotkami. Zařízení lze integrovat s firewally a přepínači (v budoucnu i s Proventia IPS) a umožňuje tak proaktivně nastavovat bezpečnostní pravidla a karanténní opatření na základě aktuálních potřeb a výsledků provedených analýz.

 
  

- PR -

Budou váš kamerový systém řídit AI agenti?

5 trendů roku 2025 podle Milestone Systems


Patříte mezi integrátory nebo prodejce bezpečnostních řešení? Následující postřehy od technického ředitele společnosti Milestone vám v kontextu současné AI revoluce můžou přijít vhod. Milestone Systems je přední světový výrobce softwaru pro správu kamerových systémů. 

  

- PR -

Nový stavební zákon mění pravidla i v energetice

Technodat nabízí připravené řešení


Od 1. července 2024 nabyl účinnosti nový stavební zákon 283/2021 Sb. a s ním i nová vyhláška o dokumentaci staveb č. 131/2024 Sb. Tato legislativní změna se přímo dotýká oblasti přenosu a distribuce elektrické energie jakožto tzv. vyhrazených staveb. Projektová dokumentace energetických staveb nyní musí odpovídat nové standardizované struktuře, být zpracována plně digitálně a v předepsaných formátech připravených pro elektronické podání. To klade vysoké nároky nejen na projektanty a dodavatele, ale i na vlastníky a provozovatele staveb.