Aktuality -> IT společnost - 18. 7. 2007

INVEX se více zaměří na státní správu

invex_digitex_729.jpgINVEX letos přináší novinku pro pracovníky státní a veřejné správy. Od úterý 23. října do čtvrtka 25. října bude hostit pavilon G2 novou konferenci věnovanou problematice využití ICT ve státní a veřejné správě. Pořadatelem a vyhlašovatelem projektu je podobně jako v minulých letech společnost Veletrhy Brno, organizačním a odborným garantem se nově stala společnost MegaArt, vydavatel časopisu Parlament, vláda, samospráva a časopisu Regiony. Společný projekt si klade za cíl seznámit moderní formou zástupce státní a veřejné správy s aktuálními problémy, výzvami i hrozbami pro státní a veřejnou správu v oblasti ICT.

Jednotlivé konferenční dny jsou rozděleny na tematické bloky zasahující do nejrůznějších oblastí souvisejících s problematikou ICT ve státní a veřejné správě. Každý den třídenního konferenčního bloku bude věnován jiné cílové skupině posluchačů. Úterý bude zacíleno na centrální státní správu a kraje. Na pořadu budou aktuální témata jako je výběr mýtného, eGovernment a jeho praktické aplikace a také otázky elektronické správy dokumentů. Zástupcům krajských a okresních měst a také obcí s rozšířenou působností pak bude patřit středa. Řešit se zde budou například otázky ekologické dopravy, výběru parkovného či nasazení čipových karet v prostředcích MHD. Odpolední blok se zaměří na informační systémy pro města a obce a otázky řešení bezpečnosti - aktuální problematiku kamerových systémů, systémů varování a vyrozumění či bezpečnosti IT. Závěr pak bude patřit otázkám ohledně telekomunikačních služeb a infrastruktury či vysokorychlostních datových spojů pro obce. Poslední den konference se zaměří na malé obce. V dopoledním bloku se budou moci starostové seznámit s problematikou telekomunikačních řešení pro obce i s problematikou poskytování obecního připojení k internetu prostřednictvím WiFi. Odpoledne pak bude patřit tiskovým řešením a otázce úspory nákladů na tisk. Závěrečný blok se soustředí na otázku financování, hodnocení investic a finančních instrumentů.

 
  

- PR -

ERP jako nervový systém moderní výroby:

Strategická výhoda pro průmyslové podniky


V dnešním průmyslovém prostředí už ERP systém dávno není jen nástrojem pro evidenci dat. Pro výrobní firmy se stává klíčovým prvkem řízení, který přímo ovlivňuje jejich schopnost reagovat na změny, plánovat výrobu a dlouhodobě růst. S rostoucí komplexitou dodavatelských řetězců, tlakem na efektivitu a zkracováním dodacích lhůt se jeho role dále posiluje.

  

- PR -

Úspěch v e-commerce stojí na datech a logistice

Pomohou řešení Pimics a DLD


Dnes už v e-commerce nerozhoduje jen cena či vzhled vašeho e-shopu. O úspěchu stále více rozhodují kvalitní produktová data, schopnost rychle reagovat na změny a logistika bez zbytečných prodlev. A právě tyto vysoké nároky současných zákazníků lze uspokojit s pomocí řešení Pimics a DLD.