facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 16. 5. 2022 - Zdeněk Gric

Internetová organizace ICANN jmenovala Ondřeje Filipa „Strážcem klíče k Internetu“

V sídle organizace ICANN na východním pobřeží (Culpeper, Virginie) se 12. května sešla skupina významných internetových odborníků z celého světa, aby zde znovu podepsali takzvané záznamy kořenové zóny (DNS root zone). Tento vysoce důležitý akt se tentokrát konal i za účasti českého zástupce Ondřeje Filipa, výkonného ředitele sdružení CZ.NIC, který byl při této příležitosti jmenován do funkce Cryptographic Officer.Ondřej Filip se tímto stal jedním ze čtrnácti důvěryhodných zástupců celosvětové internetové komunity (Trusted Community Representatives), kteří mají klíče k trezoru, v němž jsou uloženy přístupové údaje k takzvanému „hardware security module“, jehož iniciace je nezbytná k celému procesu podepisování kořenové zóny. Ondřej Filip střídá ve funkci Nizozemce Olafa Kolkmana, jež zastával tento post od roku 2010.

„Velice mě těší, že jsem dostal důvěru organizace ICANN, tedy důvěru lidí, kteří dá se říci Internet na té nejvyšší úrovni řídí, a stal se členem mezinárodní skupiny důvěryhodných zástupců komunity Trusted Community Representatives. Je pro mě současně nesmírnou ctí převzít tak zodpovědnou funkci, jakou je Cryptographic Officer, a začlenit se do těch nejvyšších mezinárodních internetových struktur. Své jmenování vnímám také jako odměnu pro sdružení CZ.NIC, jehož činnosti jsou ve světové internetové komunitě velice dobře hodnocené," komentuje své jmenování Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.


 
  

- Inzerce -

Čtvrtá průmyslová evoluce

IT Systems 6/2022Brzy tomu bude už deset let, kdy se objevil pojem Průmysl 4.0, který evokoval, že digitální technologie přináší do průmyslu něco převratného, revolučního. Někdo proto může být zklamaný, že ve skutečnosti se žádná průmyslová revoluce nekoná. Ano, různé digitální technologie, jako je internet věcí, umělá inteligence a analýza tzv. velkých dat, jež jsou aplikované v továrnách, zvyšují efektivitu a výkonnost.

  

- Inzerce -

Jak BI a controlling pomůže zlepšit výkon výrobní společnosti

Běžná praxe ve výrobním pod­ni­ku: Obchodní ředitel hodnotí výkonnost týmu, rentabilitu zákazníků a produktů. Výrobní ředitel hlídá efektivitu vytížení zdrojů a správnost kalkulací. Ředitel nákupu a logistiky sleduje zajištění materiálem a kvalitu dodavatelů. Finanční ředitel zajišťuje financování a analyzuje hospodářský výsledek.