Aktuality -> Komunikace a sítě - 21. 10. 2005

Internet 4G – první české UMTS

Dne 19. října 2005 spustil T-Mobile první UMTS v České republice. Služba nazvaná Internet 4G představuje mobilní alternativu k ADSL, která dále rozšiřuje spektrum datových služeb nabízených zákazníkům mobilního operátora. Vlastnosti technologie UMTS TDD společnosti IPWireless umožňují využití náročných aplikací, které jsou náročné na rychlost a nízkou latenci připojení – videokonference, streaming hudby či televizního vysílání, on-line hry, vysokorychlostní připojení k internetu. Internet 4G je zatím dostupný na území hlavního města, v následujících měsících se pokrytí rozšíří do dalších oblastí.

Bezdrátová širokopásmová síť UMTS TDD zajistí uživatelům jeden z nejrychlejších mobilních přístupů k internetu v Evropě. Na rozdíl od UMTS FDD se v případě technologie TDD jedná o síť, která je optimalizována pouze pro datové, nikoliv hlasové přenosy. Uživatelé služby Internet 4G tak mohou počítat s přenosovou rychlostí směrem k uživateli (tzv. downlink) až 1024 kb/s a směrem od uživatele (tzv. uplink) 256 kb/s. Internet 4G se vyrovná ADSL také v tzv. latenci – tedy době, která uplyne od odeslání požadavku na otevření webové stránky a jeho přijmutím. U služby Internet 4G se odezva sítě obvykle pohybuje pod 100 ms. T-Mobile připravil pro své zákazníky dva tarify – jeden pro ty, kteří využívají mobilní internet jen příležitostně a druhý pro uživatele, kteří internet využívají opravdu intenzivně. Pro první skupinu je určen Internet 4G Standard s měsíčním paušálem 699 Kč bez DPH (831,81 Kč s DPH). Ti, jež potřebují přístup na web pro podnikání či jej intenzivně využívají pro soukromé účely, mohou zvolit Internet 4G Premium. V měsíčním paušálu 999 Kč bez DPH (1188,81 Kč s DPH) získají vyšší přenosovou rychlost, větší objem přenesených dat, ale i neomezené připojení přes EDGE, GPRS a WiFi.

 
  

- PR -

Když chcete lepší sklad, ale nechcete měnit celý systém

Q.WMS přináší rychlé výsledky bez nákladného upgradu


Ve skladech se často rozhoduje o tom, jestli firma vydělává, nebo jen „točí“ zásoby. Přesto se i dnes setkáváme s prostředím, kde se zboží hledá „po paměti“, procesy jsou závislé na konkrétních lidech a ERP systém plní spíše roli evidence než aktivního nástroje řízení. Přitom cesta ke zlepšení nemusí znamenat výměnu celého ERP systému, a tak nemusí být složitá ani nákladná.

  

- PR -

Úspěch v e-commerce stojí na datech a logistice

Pomohou řešení Pimics a DLD


Dnes už v e-commerce nerozhoduje jen cena či vzhled vašeho e-shopu. O úspěchu stále více rozhodují kvalitní produktová data, schopnost rychle reagovat na změny a logistika bez zbytečných prodlev. A právě tyto vysoké nároky současných zákazníků lze uspokojit s pomocí řešení Pimics a DLD.