facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 1. 3. 2006

Intentia zveřejnila hospodářské výsledky

Společnost Intentia International AB zveřejnila své hospodářské výsledky za poslední čtvrtletí uplynulého roku i celkové výsledky za rok 2005. Tržby ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku činily 2650,483 milionu Kč oproti 2685,895 milionům Kč, které společnost utržila ve stejném období roku 2004. Celkové tržby za rok 2005 pak dosáhly 8950,783 milionu Kč (oproti 8951,683 milionu Kč v roce 2004).

Zisk po zdanění za čtvrté čtvrtletí loňského roku dosáhl 111,937 milionu Kč (v roce 2004 společnost ve stejném období zaznamenala zisk 339,113 milionů Kč). Ztráta za celý rok 2005 činí 87,029 milionů Kč, v roce 2004 dosáhla ztráta výše 825,275 milionů Kč. Zisk na akcii činil ve čtvrtém čtvrtletí 2005 0,6 Kč, zatímco v odpovídajícím období roku 2004 společnost zaznamenala zisk 1,77 Kč na akcii. Za celý rok 2005 činila ztráta na akcii 0,51 Kč, v roce 2004 to byla ztráta 5,49 Kč na akcii.

 
  

- PR -

Digitalizace účetních a HR procesů pro módní řetězec v 16 zemích

I maloobchod, i když je to tradiční obor, může využít moderní technologie k automatizaci a digitalizaci svých procesů. Díky tomu získá náskok před konkurencí i v oblasti zaměstnávání. Přečtěte si, jak interní procesy řeší maloobchodní řetězec PEPCO.

  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.