Aktuality -> IT společnost - 11. 11. 2005

Intel otevřel novou továrnu

Společnost Intel znovu otevřela moderní velkokapacitní výrobu polovodičů ve městě Chandler (Arizona, USA). Továrna označovaná Fab 12 byla přestavěna na moderní 65nm výrobní proces a stala se tak druhou továrnou společnosti Intel, kde probíhá velkokapacitní výroba 65nm produktů na největších průmyslově používaných křemíkových plátech o průměru 300 mm.

Tento systém továrně umožňuje výrobu procesorů s nejvyšší kapacitou a nejnižšími náklady na světě. Jedná se zároveň o světově technologicky nejvyspělejší velkokapacitní polovodičovou výrobu vícejádrových procesorů. Projekt modernizace továrny Fab 12 byl zahájen v roce 2004 a stál cca 2 miliardy dolarů. Po dokončení, za zhruba 18 měsíců, se Fab 12 stává pátým výrobním závodem využívajícím 300mm pláty.

 
  

- PR -

ERP jako strategický nástroj růstu,

ne jen nutné zlo


Zavedení nového ERP systému je pro mnoho firem nutnost, kterou odkládají, jak jen to jde. Obava z komplikací, vysokých nákladů a narušení běžného provozu je pochopitelná. Co když vám ale řekneme, že ERP nemusí být jen „nutné zlo", ale může se stát motorem vašeho růstu?