Aktuality -> IT Business - 18. 10. 2007

Intel dosáhl rekordních tržeb

intel_trzby_742.jpgSpolečnost Intel Corporation oznámila tržby za třetí čtvrtletí ve výši 10,1 miliardy dolarů, provozní příjem ve výši 2,2 miliardy dolarů, čistý příjem ve výši 1,9 miliardy dolarů a výnos na akcii (EPS) ve výši 31 centů. Tržby ve výši 10,1 miliardy dolarů dosáhly postupně navýšení o 16 procent, což ovlivnil zejména 14procentní růst procesorů v divizích Mobility Group a Digital Enterprise Group. Související čipové sady a další produkty vzrostly o 19 procent. Hrubý zisk se zvýšil z 46,9 procent dosažených ve druhém čtvrtletí na 52,4 procent. Toto zvýšení ovlivnily zejména vyšší objemy prodeje mikroprocesorů, nižší náklady na zahájení výroby 45nm procesorů a nižší jednotkové náklady na výrobu mikroprocesorů, částečně odpisy výrobních nákladů souvisejících s chystanými 45nm procesory, které během daného čtvrtletí nebyly způsobilé k hodnocení. Výdaje dosáhly 2,9 miliardy dolarů, což je více než výše nákladů ve druhém čtvrtletí, které dosáhly 2,6 miliardy dolarů. Výši výdajů ovlivnily zejména náklady, které souvisí s vyššími tržbami a zisky spolu s vyššími výdaji na výzkum a vývoj.

 
  

- PR -

ERP jako strategický nástroj růstu,

ne jen nutné zlo


Zavedení nového ERP systému je pro mnoho firem nutnost, kterou odkládají, jak jen to jde. Obava z komplikací, vysokých nákladů a narušení běžného provozu je pochopitelná. Co když vám ale řekneme, že ERP nemusí být jen „nutné zlo", ale může se stát motorem vašeho růstu?

  

- PR -

5 důvodů, proč výrobci v potravinářském a nápojovém průmyslu nasazují řešení MOM

Výroba v potravinářském a nápojovém průmyslu se stala pro tradiční ERP systémy příliš složitou. Stále více výrobců na tuto situaci reaguje zaváděním řešení pro řízení výrobních operací (MOM). Tento článek popisuje pět hlavních příčin tohoto trendu, které budou podrobně diskutovány na bezplatném webináři „Excelence ve výrobě CPG: 5 důvodů, proč zvolit MOM před ERP“ pořádané společností Siemens Digital Industries Software dne 6. května od 11:00.