facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 7. 9. 2005

Intel Capital kupuje podíl ve společnosti Grisoft

IntelC282.jpg Společnost Grisoft oznámila významnou změnu své vlastnické struktury, když od stávajícícho vlastníka - fondu Benson Oak Capital, odkoupily podíl ve výši 65 % společnosti Intel Capital (investiční program společnosti Intel Corporation) a investiční fond Enterprise Investors. Ohlášená hodnota akvizice je 52 mil. USD, tedy více než 1,1 mld. Kč. Menšinový podíl Intel Capital činí 16 mil. USD.
Grisoft je významným hráčem na trhu  antivirových a bezpečnostních řešení. Jeho produkty dnes využívá více než 25 miliónů počítačů na celém světě a mezi hlavní trhy už zdaleka nepatří jen ČR. Podle podmínek dohody o spolupráci bude Intel Capital pomáhat společnosti Grisoft oslovovat nové zákazníky a tržní segmenty, stejně jako při optimalizaci jejího bezpečnostního softwaru. Pro Intel Capital je o největší investici ve střední a východní Evropě. Investice ještě podléhá schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže České republiky.


 
  

- Inzerce -

GFI Unlimited Network Security

Vícevrstvé zabezpečení sítě


Jsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software přibližně 66 % SMB firem dnes čelí kybernetickým útokům a mnoho z nich tento souboj prohrává, protože mylně předpokládají zájem útočníků o větší společnosti.

  

- Inzerce -

HPE přináší průlomové řešení pro ukládání dat a doplňuje tak služby HPE GreenLake

HPE GreenLakeSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) představila inovace, které transformují úložiště HPE Storage v softwarově definovanou datovou službu. V rámci tohoto oznámení uvádí HPE platformu, jež naplňuje vizi Unified DataOps pro datová prostředí současnosti, přináší cloudový model provozu všude tam, kde se data nacházejí, a sjednocuje datové operace.

Časopis IT Systems / Odborná příloha Kalendář akcí
RSS kanál
Helios
- inzerce -