Aktuality -> IT společnost - 24. 5. 2010

Informační technologie pro nemocnice

Stále více nemocnic a zdravotnických zařízení se již stalo spokojenými uživateli customizovaných nástrojů pro ukládání a archivaci dat, komunikaci  a lékařskou diagnostiku. Na míru přizpůsobené produkty a s nimi související služby přináší do českého zdravotnictví vyšší efektivitu, zjednodušují a zpřesňují práci zdravotnickým pracovníkům. Informační technologie se ale dynamicky vyvíjí, a nabízejí tak celou řadu dalších inovativních možností jak pro ta zařízení, která již IT na vyšší úrovni využívají, tak i pro zařízení, která to správné řešení pro svůj informační systém teprve hledají.

Konference Svět informatiky ve zdravotnictví je určena především pracovníkům zodpovědným za řízení IT infrastruktury ve zdravotnických a souvisejících zařízeních, dále také všem, kteří se o tuto problematiku zajímají. Konference se bude věnovat možnostem zefektivnění informačních systémů a optimalizace IT infrastruktury pomocí výše zmíněných nástrojů, značná pozornost bude také věnována virtualizaci serverů a desktopů. Ta je celosvětovým trendem zaváděným v podnicích napříč všemi odvětvími, nyní se ale na trhu objevují také řešení přímo přizpůsobená pro využití ve zdravotnictví. Jejich implementace umožňuje zvýšit transparentnost nákladů, zkvalitnit práci s informacemi, a celkově náklady na IT snížit.

Na konferenci svůj vztah k problematice ICT ve zdravotnictví  představí hlavní partneři konference Coma, Hewlett-Packard, VMware, dále například společnosti Deloitte, D-Link a Eset.Konference Svět informatiky ve zdravotnictví se koná 8. června v kongresovém centru U Hájků v Praze 1. Aktuální program, profily všech zúčastněných subjektů a registrační formulář najdete na http://zdravotnictvi.expo-net.cz.





 
  

- PR -

Alert fatigue: proč SOC týmy přehlížejí útoky navzdory tisícům upozornění

SOC analytik přichází ráno do práce a během několika minut na něj čekají stovky nových bezpečnostních upozornění. Firewall, SIEM, EDR, cloudové bezpečnostní služby i nástroje pro správu identit nepřetržitě monitorují infrastrukturu a generují další a další alerty. Většina z nich nepředstavuje skutečný incident. Přesto je někdo musí prověřit.