Aktuality -> Komunikace a sítě - 17. 8. 2011

ICQ přichází s integrací GoogleTalk

ICQ spustila novou verzi nástroje instant messaging (IM): ICQ 7.6 integruje GoogleTalk a obsahuje nové, rozšířené komunikační funkce a nový uživatelský profil doplněný o interakční funkci dostupnou přímo z profilové stránky uživatele. ICQ nyní umožňuje uživatelům zůstat v kontaktu s přáteli v ICQ, Facebooku a nyní i v síti Google+ přímo z ICQ a zároveň se dozvědět novinky rovnou z profilu. Nová verze ICQ umožňuje uživatelům komunikovat snáze a pohodlněji než kdy dříve. Uživatelé mohou vzájemně se svými přáteli reagovat nejen prostřednictvím video chatu, hlasového volání, SMS nebo instant messagingu, ale také prostřednictvím přístupu do dalších hlavních IM sítí.



S integrací GoogleTalk mohou uživatelé zůstat v kontaktu s přáteli Google+, aniž by museli přepínat mezi různými IM komunikačními platformami. Jako přidanou hodnotu získávají uživatelé možnost chatovat s přáteli na GoogleTalk z mobilního ICQ verze 2.8 pro zařízení s operačním systémem iOS poté, co se připojí ke GoogleTalk prostřednictvím desktopové verze ICQ 7.6.

 

Díky novým funkcím uživatelského profilu se příležitosti ke kontaktování ICQ uživatelů značně rozšířily. Jednou z funkcí profilu ICQ 7.6 je nové, uživatelsky přívětivé dialogové okno určené pro přímou interakci. Každý ICQ uživatel si může snadno a rychle upravovat svůj profil, zadávat oblíbené koníčky, hudební vkus, kariéru a ještě mnohem více. ICQ, samozřejmě respektuje soukromí uživatelů, uživatel má plnou kontrolu nad tím, kolik toho chce o sobě říci a rozhodnout, kdo tuto informaci uvidí.


 
  

- PR -

Veolia pomáhá obcím v boji se suchem

a díky systému GIST Aplikace dokáže také lépe čelit povodním


Společnost Veolia pracuje již řadu let na projektu řízení propojených vodovodních soustav v Česku. Její systém chytrých dispečinků umožňuje obcím redistribuci upravené vody do lokalit s akutním nedostatkem. Jde o příklad projektu, který pomáhá bojovat s klimatickou změnou na regionální úrovni. Součástí softwarového řešení chytrých dispečinků je také Povodňový informační systém vyvinutý ve spolupráci společností Středočeské vodárny a GIST Consulting. Povodňový informační systém funguje jako modul platformy GIST Aplikace.

  

- PR -

Audit IT technologií

Udělejte první krok k modernímu a bezpečnému IT


Odpovídá stav vašich IT technologií dnešním standardům a vašim potřebám? Jsou vaše data v bezpečí? Potýkáte se často s výpadky systémů a nedostupností dat? Odpovědi i příčiny vám odhalí audit IT.