facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 28. 3. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

I malé IP kamery mohou mít vestavěnou umělou inteligenci

Axis M2035-LESpolečnost Axis představila nové malé kamery s tzv. „bullet“ design­em. Navzdory malým rozměrům jsou nové modely M2035-LE a M2036-LE odolné a technologicky vyspělé kamery, ke kterým je k dispozici také bohaté příslušenství umožňující flexibilní montáže. Jsou proto vhodné jak pro vnitřní, tak i pro venkovní instalace, mají vestavěný infračervený (IR) přísvit pro videodohled i v naprosté tmě a disponují pokročilými technologiemi, včetně analytiky na bázi umělé inteligence s jednotkou hlubokého učení.Díky využití jednotky hlubokého učení využívající umělou inteligenci s detekcí objektů pomocí aplikace AXIS Object Analytics lze přímo v kameře používat pokročilou a velice efektivní analytiku, která pomáhá mimo jiné také eliminovat množství falešných poplachů, a tím snižuje i celkové náklady na provoz bezpečnostních systémů.

Rozlišení 2 nebo 4 megapixely

Kamera M2035-LE má 2MPx senzor, který poskytuje obraz v HDTV rozlišení 1080p. Dodává se s dvěma typy objektivů, které poskytují různou šířku záběru. Kamera má odolné kovové tělo s certifikátem IK08 (ochrana proti nárazům) a odolá také vodě nebo nepříznivému počasí (certifikáty IP66/IP67 NEMA 4X). Černá objímka kolem objektivu eliminuje množství odrazů při používání integrovaného IR přísvitu, díky čemuž dokáže kamera snímat ostrý obraz za každých světelných podmínek i v naprosté tmě. Stejně odolná je i kamera M2036-LE se 4MPx senzorem a rozlišením Quad HD 1440p.

Obě kamery se už přímo z výroby dodávají se zaostřeným objek­ti­vem, což usnadňuje a urychluje proces jejich instalace. Zadní box kamer je prostorný a utěsněný k bezpečnému a pohodlnému uložení kabelů při montáži. Kamery jsou díky PoE napájení, bohatému doplňkovému příslušenství a nejrůznějším držákům připraveny pro flexibilní instalace kdekoli – na stěny, na stropy, na sloupy, do rohů a například i přímo do otvorů stropního osvětlení v prodejnách.


 
  

- Inzerce -

Digitalizace výroby teoreticky i prakticky

IT Systems 9/2022Aktuální vydání IT Systems je věnováno především automatizaci a digitalizaci průmyslu. Daniel Bičík ze SAPu popisuje, jak nejefektivněji využít AI ve výrobě od designu až po servis. Kristin Poulton z QAD se věnuje problematice plánování kapacitních požadavků a jeho využití ve výrobě. Jan Hofman z QI GROUP ukazuje, že cestou k optimalizaci výroby je dobře sladěný tandem systémů MES a ERP.

  

- Inzerce -

Data, umělá inteligence a automatizace v reálném čase. Salesforce přichází s přelomo­vou inovací, kterou brzy představí i v Praze

Salesforce Live PragueUmělá inteligence, automatizace a postupující digitalizace se stávají běžnou součástí fungování podniků. Až 70 % interakcí se zákazníky se nyní odehrává digitálně.