Aktuality -> Komunikace a sítě - 17. 2. 2014

Huawei uvádí nový model Ascend Y530

Společnost Huawei uvede od března 2014 na český trh nového zástupce nižší střední třídy Huawei Ascend Y530. Nový model využívá operační systém Android 4.3 Jelly Bean, je vybaven 5megapixelovým zadním fotoaparátem s autofokusem a o chod systému se stará dvoujádrový procesor Snapdragon 200 s taktem 1,2 GHz. Hlavním ovládacím prvkem telefonu je dotykový FWVGA IPS displej s úhlopříčkou 4,5" s rozlišením 480 x 854 pixelů a zobrazením 16 milionů barev. Uživatelům je k dispozici 512 MB operační paměti RAM a vnitřní paměť o velikosti 4 GB eMMC, kterou je možné pomocí microSD paměťových karet rozšířit až do 32 GB. Operační systém je doplněn o již zavedené uživatelské rozhraní Huawei Emotion UI, které uživatelům nabízí větší míru personalizace.



Ve výbavě nového Ascendu Y530 nechybí pětimegapixelový zadní fotoaparát s LED bleskem a automatickým ostřením, který umožňuje natáčet videa v 720p HD kvalitě a nechybí ani přední kamera 0,3 MPx pro videohovory a pořizování oblíbených „selfie“ fotografií. Samozřejmostí je podpora 3G a rychlých datových přenosů HSDPA (s podporou rychlosti stahování až do 21Mbps a nahrávání do 5.76Mbps), dále Wi-Fi, 3,5mm audio konektor pro audio přenos, microUSB konektor pro data a nabíjení, BlueTooth ve verzi 4.0, GPS a FM rádio. O výdrž telefonu se stará 1750mAh baterie s proprietární technologií úspory energie vyvinutou Huawei. Rozměry telefonu činí 132,5 x 67 x 9,3 mm a hmotnost dosahuje 145 gramů.


 
  

- PR -

Čeští zaměstnanci už AI běžně používají,

ne vždy však bezpečným způsobem


Umělá inteligence se stává běžnou součástí pracovních procesů. Dokazují to lednová čísla ČSÚ, podle kterých 18 % českých podniků s více než 10 zaměstnanci používá AI. Nejčastěji ji využívají velké firmy, a to dokonce více než polovina z nich. Spolu s popularitou umělé inteligence však přichází i negativní fenomén tzv. shadow AI. Jedná se o firmou neschválené využívání AI nástrojů, které může vyústit až v únik firemních dat.

  

- PR -

Proč je EDITEL vaší nejlepší volbou pro povinnou e-Faktúru na Slovensku?

Od 1. ledna 2027 čeká slovenské plátce DPH povinná B2B e-fakturace ve strukturovaném formátu EN 16931 (UBL/Peppol BIS 3) s doručováním přes síť Peppol. EDITEL je na změnu připraven už dnes – nabízí certifikovaný Peppol Access Point, komplexní řešení včetně archivace a hladký přechod bez zbytečných komplikací, navíc s technickou podporou 24/7.