průmysl, výroba, sklady…
facebook
Aktuality -> Hardware - 23. 10. 2018 12:52

HTC představilo první blockchainový telefon EXODUS 1

Společnost HTC spustila období předběžného přístupu ke svému prvnímu blockchainovému telefonu EXODUS 1. Smartphone disponuje zabezpečeným prostorem pro klíče k veškerým digitálním aktivům, který je oddělen od operačního systému. Navíc HTC vyvinulo mechanismus Social Key Recovery pro obnovení klíčů, který funguje i v případě ztráty či odcizení smartphonu. Dokonce vyřeší i zapomenutí přístupového kódu. Uživatelé si jednoduše vyberou několik důvěryhodných přátel, které požádají o instalaci aplikace pro správu klíčů. Tajný algoritmus pro sdílení pak rozdělí jejich seed na části, které rozešle na vybrané kontakty. O přístup ke svým prostředkům tak uživatel nepřijde za žádných okolností. Navíc si může být jistý, že k jeho kódům nemá přístup ani HTC.Příchod Bitcoinu a Etherea přinesl ideu digitálních vzácností a nezaměnitelných cenností NFT. EXODUS 1 je prvním krokem HTC ve snaze vytvořit platformu a distribuční kanály pro kreativce, kteří tvoří jedinečné digitální zboží. Dalším krokem bude uvolnění API vývojářům třetích stran, kteří získají možnost používat EXODUS 1 k ochraně klíčů a podepisování transakcí. HTC uvolní API správce klíčů Zion i SDK peněženky partnerům, kteří sdílí vizi rozrůstání blockchainového ekosystému a jeho budování na základech bezpečnosti a důvěry.

Výrobce spustil pro období předběžného přístupu i nový kanál „HTC EXODUS (OFFICIAL)“ na platformě Telegram. Tam bude sbírat zpětnou vazbu i návrhy na vylepšení zabezpečení i vestavěné peněženky. Aktuální informace o projektu naleznou fanoušci na sociálních sítích pod hashtagem #HTCExodus a na Youtube, kde bude Phil Chen s týmem uveřejňovat své vlogy: https://youtu.be/V3WBPz6thD8

HTC EXODUS 1 je možné předobjednat na stránkách www.htcexodus.com za 0,15 BTC, nebo 4,78 ETH. Odesílání prvních kusů je plánováno na prosinec 2018.

Specifikace:

  • Paměť: 6 GB RAM, 128 GB úložiště
  • Operční systém: Android O
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 845 mobile platform
  • Odolnost: IP68
  • Displej: 6″, Quad HD+, 18:9
  • Fotoaparát: 16MPx duální fotoaparát s funkcí Zoom, 8MPx duální selfie fotoaparát s efektem bokeh, 4K video, 60fps
  • Baterie: 3500mAh
  • Cena: 0.15 BTC / 4,78 ETH

 
  

DMS - Jenom další zkratka, nebo účinné řízení dokumentů?

DMSVšechny firemní dokumenty, ať už ty písemné, nebo elektronické, mají svůj životní cyklus, a občas i tak trochu žijí svým vlastním životem. Někdo pomůže dokumentu na svět, jiný ho upravuje, pak přichází kolečko připomínkování, až dokument dozraje ke svému schválení nebo zaslání adresátovi.

  

- Inzerce -

Uživatelsky jednoduché rozvrhování výroby

ComesPlánování a detailní rozvrhování výroby je řešeno v průmyslových podnicích různými přístupy za pomocí SW aplikací od těch nejjednodušších až po nejsložitější. Všechna řešení mají své výhody a nevýhody, velké specializované balíky obvykle obtížnou implementaci, vysoké náklady a jsou uživatelsky náročné na ovládání. Některé ERP systémy rovněž obsahují funkce plánování výroby, obvykle zpracované tabulkovou formou.