facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 14. 7. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

HPE rozšiřuje svoji platformu GreenLake o Microsoft Azure Stack HCI a SQL Server

HPESpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) oznámila rozšíření své edge-to-cloud platformy HPE GreenLake o podporu Microsoft Azure Stack HCI a Microsoft SQL Server. Uživatelé HPE GreenLake díky tomu budou moci snadněji konsolidovat virtualizované úlohy na Windows a Linuxu.Podniky díky digitální transformaci vyžadují větší kontrolu nad svými daty a zároveň modernizaci svých on-premise prostředí i prostředí na okrajích sítě. V současné době zůstává 70 % kriticky důležitých produkčních aplikací a dat mimo veřejný cloud, v bezpečném prostředí s jedním tenantem a na okraji sítě, kde data stále častěji vznikají. HPE GreenLake s Microsoft Azure Stack HCI a Microsoft SQL Serverem umožňuje podnikům transformovat jejich on-premise a úlohy na okrajích sítě tak, že poskytuje cloudové prostředí a provozní model pro aplikace a úlohy tam, kde se nacházejí data.

„Svět směřuje k hybridnímu modelu, a proto nás tato spolupráce se společností Microsoft velmi těší, zejména proto, že v oblasti hyper-konvergované infrastruktury zaznamenáváme významný růst,“ říká Keith White, generální ředitel HPE GreenLake Cloud Services a dodává: „Díky spojení Microsoft Azure Stack HCI s edge-to-cloud platformou HPE GreenLake mohou naši zákazníci těžit z jednotného a automatizovaného prostředí. Toto řešení znamená, že si firmy samy určí správnou kombinaci hybridního cloudu a umístění pracovních úloh – flexibilně a s kontrolou. Dále prohlubujeme naše vztahy se společností Microsoft, abychom mohli vyvíjet komplexní řešení, která pomohou zákazníkům v transformaci v moderní organizace využívající cloud.“

Co rozšíření HPE GreenLake o podporu Microsoft Azure Stack HCI a Microsoft SQL Serverem přináší?

Azure Stack HCI, nový operační systém hyperkonvergované infrastruktury (HCI), je nově poskytován také jako služba Azure na cloudové platformě HPE GreenLake, což urychlí modernizaci datových center a zvýší produktivitu vzdálených poboček i mnoha aplikací na okrajích sítě.

Firmy navíc mohou řídit své služby prostřednictvím webu Microsoft Azure Portal stejným způsobem, jakým spravují své veřejné cloudové služby v Azure. Díky cloudové platformě HPE GreenLake mohou organizace spravovat, účtovat a rozšiřovat své prostředí podle toho, jak rostou.

Pro Microsoft SQL Server pak HPE GreenLake používá definované a otestované konfigurace, připravené podpořit databázové aplikace všech velikostí. HPE poskytuje pronájem podle použití, samoobslužný přístup typu „point and click“, škálovatelnost a flexibility cloudového prostředí a se zabezpečením dedikovaného, on-premise IT při 30 až 40 % úspoře nákladů na vlastnictví (TCO) a zároveň eliminuje potřebu nadměrných zdrojů.

Dodejme, že HPE GreenLake se systémem HPE pro Microsoft Azure Stack HCI a Microsoft SQL Server je již k dispozici. Plně integrovaný systém bude k dispozici ve 4. čtvrtletí letošního roku.


 
  

- Inzerce -

METASHOP si skvěle rozumí také s ERP POS Expert

METASHOPV tomto roce uvedla společnost Complete Interet Services na trh efektivní a výjimečný e-shop pro střední a velké firmy pod názvem METASHOP. Jde o standardizované řešení pro všechny, kteří hledají nástroj pro opravdový on-line obchod.