System4U
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 19. 8. 2011

HP zahajuje transformaci společnosti

Společnost HP informovala o zahájení transformace společnosti. HP zveřejnila detaily plánu pro zrychlení strategického vývoje představeného v březnu. Tento plán mimo jiné zahrnuje přesunutí HP do hodnotnějších a více ziskových oblastí trhu, větší zaměření HP na strategické priority v oblasti cloudu, řešení a softwaru s důrazem na podnikovou sféru, komerční trhy a státní správu a zvýšení investic do inovací. V rámci transformace HP oznámilo, že její představenstvo dalo mandát k analýze strategických alternativ pro divizi Personal Systems Group (PSG), zahrnující i úvahy o možném vyčlenění této jednotky, do níž spadá výroba osobních počítačů, do samostatné společnosti odštěpením, či jinou formou oddělení. Společnost HP rovněž ukončí aktivity související s webOS zařízeními, zejména TouchPady a webOS telefony. Tato zařízení nesplnila interní očekávání a finanční cíle. HP bude ale i nadále hledat možnosti pro zvýšení hodnoty softwaru webOS. 
Sophos
  

- Inzerce -

Digitalizace pomáhá rozvíjet miliardový byznys Prusa Research

Josef PrůšaInovátor na poli 3D tisku nemůže pandemické období označit za krizové. Naopak. Neví, co dřív. „Odhadli jsme včas vážnost situace, vytvořili si dostatečné zásoby a ještě víc posílili naši samostatnost. Digitalizace je toho všeho přirozenou součástí. Jedeme v ní už od začátku,“ říká Josef Průša, čerstvý držitel titulu Podnikatel roku v anketě Ernst & Young.

  

- Inzerce -

Konference VMware představí technologie z oblasti zabezpečení

Security Experience DayNa online semináři VMware Security Experience Day v úterý 15. 6. představí experti novinky z IT bezpečnosti.