Aktuality -> IT Business - 26. 7. 2006

HP kupuje společnost Mercury

Mark_Hurd_630.jpgSpolečnost HP oznámila, že podepsala smlouvu o koupi společnosti Mercury Interactive Corp. Koupě se uskuteční formou nabídky převzetí. Nabízená cena za jednu akcii činí 52 USD v hotovosti, čili 4,5 miliardy USD za celý podnik po očištění o hotovost, prostředky na běžných účtech a dluhy. Mercury Interactive je předním celosvětovým dodavatelem řešení pro optimalizaci podnikových technologií (BTO - Business Technology Optimization). Čeští zákazníci znají společnost Mercury Interactive mimo jiné i díky její akvizici české společnosti Systinet Romana Staňka v lednu tohoto roku.

Na základě této akvizice vznikne nové portfolio produktů a služeb pro firmy, které hledají způsob, jak prostřednictvím IT zvýšit svou hodnotu na trhu. Jak říká Mark Hurd,, výkonný ředitel (CEO) a prezident HP, vytváří se tak vůbec nejsilnější portfolio řešení v oblasti management softwaru na trhu. Akvizice spojuje sílu řešení HP OpenView, integrované sady softwarových nástrojů pro správu informačních a telekomunikačních technologií, se zkušenostmi Mercury Interactive Corp. z oblasti dodávání a správy aplikací,, IT Governance a architektury založené na službách (SOA – Service-oriented Architecture). Tato kombinace přináší zákazníkům komplexní řešení pro optimalizaci, automatizaci a provázání IT služeb s potřebami obchodu.

 
  

- PR -

Audit IT technologií

Udělejte první krok k modernímu a bezpečnému IT


Odpovídá stav vašich IT technologií dnešním standardům a vašim potřebám? Jsou vaše data v bezpečí? Potýkáte se často s výpadky systémů a nedostupností dat? Odpovědi i příčiny vám odhalí audit IT.

  

- PR -

Veolia pomáhá obcím v boji se suchem

a díky systému GIST Aplikace dokáže také lépe čelit povodním


Společnost Veolia pracuje již řadu let na projektu řízení propojených vodovodních soustav v Česku. Její systém chytrých dispečinků umožňuje obcím redistribuci upravené vody do lokalit s akutním nedostatkem. Jde o příklad projektu, který pomáhá bojovat s klimatickou změnou na regionální úrovni. Součástí softwarového řešení chytrých dispečinků je také Povodňový informační systém vyvinutý ve spolupráci společností Středočeské vodárny a GIST Consulting. Povodňový informační systém funguje jako modul platformy GIST Aplikace.