facebook
Aktuality -> IT Business - 6. 1. 2020 10:15 - Zdeněk Gric

Holding Solitea dokončil další dvě důležité akvizice

Holding Solitea získal 100% podíl ve společnosti Clever Decision, která je významným dodavatelem BI řešení a datových skladů v České a Slovenské republice. Solitea tak dále posiluje svůj tým v oblasti datové analytiky. Dále společnost Saop, 100% vlastněná holdingem Solitea, převzala 100% podíl společnosti MIT informatika, jednoho z hlavních slovinských dodavatelů komplexních softwarových řešení určených zejména pro výrobní firmy. Sloučením obou společností se tak skupina Solitea stává ve Slovinsku největším výrobcem podnikových informačních systémů ve výrobním sektoru.„Segment datové analytiky považujeme za velmi perspektivní. Pro střední a velké společností je čím dál tím důležitější dělat strategická rozhodování na základě správného vyhodnocení dat, která mají k dispozici,“ říká Martin Cígler, předseda představenstva holdingu Solitea. „V České a Slovenské republice dnes patříme k lídrům trhu ERP řešení Microsoft Dynamics a Infor, která nám otevírají velký potenciál pro sledování podnikové výkonnosti. Proto do segmentu BI již směřovala loňská akvizice české společnosti BI Experts. Akvizice Clever Decision nám svou zákaznickou bází a know-how dává možnosti lépe obsloužit naše zákazníky a posiluje příležitost dostat se do čela rychle rostoucího trhu řešení Business Intelligence.“

Obě společnosti, Saop a MIT informatika, vyvíjejí a prodávají vlastní softwarová řešení již 30 let. „Dá se říci, že naší hlavní výhodou je 60 let společné zkušenosti,“ říká Petra Šinigoj, generální ředitelka Saopu. „Výrobní společnosti totiž hledají robustní partnery s dlouhou tradicí, protože v oblasti softwaru potřebují stabilní a dlouhodobou spolupráci.“

Solitea patří ve středoevropském regionu a na Balkáně mezi největší dodavatele účetních a podnikových informačních systémů (ERP) jak pro komerční segment, tak i pro státní a neziskové organizace, obsluhuje statisíce malých podnikatelů cloudovými službami iDoklad a Minimax, nabízí kompletní outsourcing mezd na klíč a úspěšně realizuje i velmi rozsáhlé, na míru připravené projekty na domácím trhu i v zahraničí – příkladem jsou v tuzemsku např. eRecept či v zahraničí implementace informačního systému finské celní správě TULLI. V České a Slovenské republice patří mezi nejvýznamnější partnery společnosti Microsoft.


 
Atos
  

- Inzerce -

Ransomware, hybridní spisy, docházkové systémy a text mining

IT Systems 3/2020Březnové vydání IT Systems jsme připravovali v situaci, kdy je prakticky celý svět zasažen pandemií nového koronaviru. Ať bude další vývoj pandemie jakýkoli, je zřejmé, že nás koronavir zastihl v mnoha ohledech nepřipravené. Podobně nepřipravení jsme ovšem často i proti virům v kybernetické podobě. I proto jsme jako téma na obálku aktuálního vydání zvolili ransomware, tedy vir, který představuje vážnou hrozbu pro informační systémy, na nichž jsme stále více závislí.

  

- Inzerce -

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

SamsungBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.