Aktuality -> IT Business - 18. 1. 2018

Hlavní produkty Asseco Solutions od ledna pod jediným velením

Dvě hlavní skupiny produktů pro komerční sféru z dílny Asseco Solutions – SME a Enterprise – jsou od ledna 2018 z pozice top managementu společnosti řízeny jediným člověkem. Je jím Ing. Petr Hampl (*1973), který od léta loňského roku zastává funkci prokuristy společnosti. Petr Hampl, jehož současná pozice se, vzhledem k mezinárodnímu začlenění společnosti, nazývá „Procurist and Supervisor of SME and ENT commercial streams”, je absolventem univerzitních oborů ekonomika a management. Před svým nástupem do Asseco Solutions, kde pracuje od roku 2003, působil na pozici obchodního ředitele společnosti Technosoft. V Asseco Solutions prošel řadou pozic, mezi něž patří funkce ředitele brněnské pobočky či ředitele a jednatele dceřiné společnosti na Slovensku. Do roku 2014 byl obchodním ředitelem pro segment středních a malých firem, který posléze do roku 2017 již řídil komplexně. Od léta 2017 je Petr Hampl také členem rozšířeného mezinárodního představenstva.



Vize Petra Hampla a směr, kterým by se jím řízené segmenty měly ubírat, jsou jasné: „Ekonomika jede na plné obrátky. Požadavky zákazníků, zejména výrobních firem, se rok co rok zvyšují a my musíme, i přes naši velikost a komplexnost poskytovaných služeb, zajistit dostatečnou flexibilitu v reakcích na ně,“ říká Hampl. „Proto intenzivně pracujeme na inovacích, zejména v oblasti stále se zvyšující podpory automatizace procesů. Společně s našimi kolegy z nadnárodní skupiny Asseco Solutions chceme s našimi novými produkty a řešeními expandovat do dalších zemí.“

Petr Hampl je ženatý, má dva syny a spolu s rodinou žije v Kroměříži. Pokud má volný čas, tráví jej převážně se syny, například při jejich závodech v judu nebo na horském kole.


 
  

- PR -

WMS Forum 2026 aneb moderní logistika v praxi, nejen na slidech

Jak dnes fungují moderní sklady řízené pomocí WMS a automatizačních technologií? Konference WMS Forum 2026 pořádaná společností KODYS nabídne odborný program zaměřený na digitalizaci skladů, mobilní technologie a automatizaci logistických procesů. Součástí akce budou také návštěvy reálných skladových provozů firem Madal Bal a DF Partner.

  

- PR -

MyPersonas: Vytvořte své digitální dvojče a uvolněte si ruce

Společnost GFI Software nedávno představila řešení MyPersonas, nástroj pro generování odpovědí na otázky zákazníků v reálném čase. MyPersonas je řešení založené na umělé inteligenci (AI), které firmám dovoluje vytvořit digitální klony klíčových zaměstnanců umožňující okamžitě a kvalifikovaně a odpovídat na opakující se každodenní požadavky s využitím veškerých firemních informací. Každá MyPersona je vytvořena na základě znalostí zaměstnance, kterého zastupuje, což znamená, že může reagovat stejně jako tento zaměstnanec. MyPersonas jsou k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a mohou komunikovat ve více než 160 jazycích.