facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 20. 5. 2022 - Zdeněk Gric

Hewlett Packard Enterprise v Česku staví nový výrobní závod na superpočítače

Společnost Hewlett Packard Enterprise pokračuje ve významných investicích v Evropě vybudováním výrobního závodu na vysoce výkonné výpočetní systémy (HPC) a systémy pro podporu umělé inteligence (AI) nové generace s cílem urychlit dodávky zákazníkům a posílit dodavatelský ekosystém v regionu. V novém závodě se budou vyrábět špičkové systémy HPE připravené na míru potřeb zákazníků. Pomáhat budou s pokrokem ve vědeckém výzkumu, rozvojem nasazení metod AI a ML (strojového učení) a posílením inovací.Specializovaný HPC výrobní závod, který je součástí čtyř globálních lokalit, kde společnost HPE vyrábí HPC systémy, se bude nacházet v Kutné Hoře – vedle stávajícího evropského závodu HPE na výrobu standardních serverů a řešení pro ukládání dat. Výroba v novém závodě bude zahájena ve třetím kvartále 2022.

„Budováním superpočítačů nové generace získají evropské organizace silný základ pro urychlení vědeckých objevů využitím příležitostí plynoucích z exponenciálního růstu dat, posílení digitální suverenity a inovačního potenciálu a přispějí tak k navyšování ekonomických hodnot,“ řekl Justin Hotard, výkonný viceprezident a generální ředitel HPC & AI společnosti HPE. „S novým výrobním závodem v Kutné Hoře jsme odhodlání Evropu v tomto úsilí podporovat. Jde o další významnou investici mezi našimi iniciativami v oblasti výzkumu a vývoje, které jsme v Evropě uskutečnili. Kutná Hora se tak stává místem, ve kterém budou vznikat přední nejmodernější superpočítačové a AI systémy.“

HPC a AI řešení pro evropské zákazníky budou vyráběna lokálně

Nový výrobní závod bude vyrábět a dodávat dvě hlavní produktové řady. Systémy HPE Apollo, ideální řešení pro náročné HPC aplikace a podporu využívání AI. Druhou řadou budou superpočítače HPE Cray EX, které jsou navrženy jako špičkové superpočítače nové generace a poskytují bezprecedentní výkon při řešení nejnáročnějších globálních vědeckých a AI úkolů.

Obě produktové řady nabízejí komplexní řešení zahrnující standardní a akcelerované výpočetní jednotky, software, sítě, datová úložiště a disponují vysoce efektivním kapalinovým chlazením.

Nový závod je také navržen tak, aby splňoval specifické výrobní požadavky na HPE systémy chlazené kapalinou, což je ideální způsob chlazení pro nejmodernější systémy náročné na výpočetní výkon pro podporu HPC a AI aplikací. Výrobní prostory jsou vybaveny podlahou vyztuženou tak, aby unesla hmotnost superpočítačů HPE Cray EX, které dosahují hmotnosti až 8 000 liber (3 628 kilogramů) na jednotlivou skříň, a obsahuje vodní okruh mezi superpočítači a zařízením na střeše pro zchlazení horké vody používané pro chlazení superpočítačů právě budovaných a testovaných na lince výrobního závodu.

HPE pokračuje v důvěryhodném partnerství se společností Foxconn

Produkcí a expedicí HPC systémů v Kutné Hoře byla pověřena opět společnost Foxconn, dlouholetý partner HPE. Díky tomu bude v Evropě docházet k hladkému odbavení objednávek na tyto systémy. Stejně, jak se to nyní děje v případě serverů a úložných řešeních v již fungujícím závodě HPE v Kutné Hoře. Více informací o HPE produktových řadách a řešeních pro podporu HPC a AI, a o tom, jak se tato řešení používají v různých průmyslových odvětvích najdete na www.hpe.com/us/en/compute/hpc.


 
  

- Inzerce -

ERP systém pro laboratorní techniku

Česká společnost Lavat vyrábí a dodává přesné strojírenské součás­ti nebo výrobky z oboru laboratorní a vakuové techniky. Optimalizovat firemní procesy a zvyšovat efektivitu práce zaměstnanců jí pomáhá řešení Helios iNuvio z produkce Asseco Solutions.

  

- Inzerce -

Čtvrtá průmyslová evoluce

IT Systems 6/2022Brzy tomu bude už deset let, kdy se objevil pojem Průmysl 4.0, který evokoval, že digitální technologie přináší do průmyslu něco převratného, revolučního. Někdo proto může být zklamaný, že ve skutečnosti se žádná průmyslová revoluce nekoná. Ano, různé digitální technologie, jako je internet věcí, umělá inteligence a analýza tzv. velkých dat, jež jsou aplikované v továrnách, zvyšují efektivitu a výkonnost.