facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 24. 5. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Hardwarově šifrovaný externí disk s dotykovým displejem pro snadné ovládání

KingstonSpolečnost Kingston představila nejnovější přírůstek do svojí řady šifrovaných disků – externí SSD disk IronKey Vault Privacy 80. Nový externí SSD disk je vybaven hardwarovým šifrováním pro ochranu dat (256bitové šifrování XTS-AES), je nezávislý na operačním systému a pro snazší ovládání má dotykový displej, což umožňuje použití více PIN kódů nebo heslových frází pro přístup k datům.Kingston tvrdí, že používání disku IronKey Vault Privacy 80 (VP80ES) je s barevným dotykovým displejem intuitivní podobně jako odemykání chytrého telefonu. Disk je přitom navržen tak, aby dokonale chránil uložená data. Odolává útokům typu Brute Force a BadUSB a má digitálně podepsaný firmware. V ochraně dat disk výrazně překonává internetové a cloudové služby pro zabezpečení důležitých firemních informací a dokumentů.

Díky dotykovému displeji umožňuje disk VP80ES snadné nastavení více hesel (správce/uživatel) typu PIN/heslová fráze a konfi­gu­ro­va­tel­ná pravidla používání hesel. Správce může zvolit zadávání čísel­né­ho PIN kódu nebo alfanumerického hesla, nakonfigurovat pravidla pro používání hesel nebo aktivovat rozšířené možnosti zabezpečení, například nastavení maximálního počtu pokusů o zadání hesla, minimální délky hesla v rozmezí 6 až 64 znaků, pravidel tvorby alfanumerických hesel, časového limitu pro automatické uzamčení disku, náhodného uspořádání obsahu dotykového displeje a funkce Secure-Erase pro zajištění maximální ochrany důležitých souborů. Pokud uživatel zapomene svoje heslo, lze použít heslo správce také pro obnovení dat a přístupu. Pro lepší zabezpečení má VP80ES funkci na ochranu proti útokům hrubou silou, která disk standardně vymaže, pokud jsou hesla správce nebo uživatele zadána chybně 15krát po sobě.

Užitečné je, že díky možnosti použití znaku „mezera“ můžete jako heslovou frázi zadat nějaký snadno zapamatovatelný seznam slov, známý citát nebo text oblíbené písně. Další možností je odemykat VP80ES pomocí PIN bloku, stejně jako u mobilního zařízení.

VP80ES je dodáván v kapacitách 480 GB, 960 GB a 1920 GB s neoprenovým cestovním pouzdrem a dvěma kabely USB 3.2 Gen 1 pro snadné připojení k počítačům a dalším zařízením podporujícím rozhraní USB typu C nebo A. Podle specifikace výrobce, dosahuje disk rychlost přenosu dat při čtení i zápisu až 250 MB/s.


 
  

- Inzerce -

Jak BI a controlling pomůže zlepšit výkon výrobní společnosti

Běžná praxe ve výrobním pod­ni­ku: Obchodní ředitel hodnotí výkonnost týmu, rentabilitu zákazníků a produktů. Výrobní ředitel hlídá efektivitu vytížení zdrojů a správnost kalkulací. Ředitel nákupu a logistiky sleduje zajištění materiálem a kvalitu dodavatelů. Finanční ředitel zajišťuje financování a analyzuje hospodářský výsledek.

  

- Inzerce -

ERP systém pro laboratorní techniku

Česká společnost Lavat vyrábí a dodává přesné strojírenské součás­ti nebo výrobky z oboru laboratorní a vakuové techniky. Optimalizovat firemní procesy a zvyšovat efektivitu práce zaměstnanců jí pomáhá řešení Helios iNuvio z produkce Asseco Solutions.

Nepodařilo se připojit k serveru.
Nepodařilo se připojit k serveru.
- inzerce -
Nepodařilo se připojit k serveru.
- inzerce -