facebook
Aktuality -> IT společnost - 28. 1. 2020 16:32

Hackathon Aimtecu se zaměří na bezpečnost biometrie a 3D tisk

HackatonNa hackathonu, který připravuje společnost Aimtec, nevznikne e-shop s dálničními známkami, ale přesto má tato tradiční akce velmi zajímavý program. Již pátý ročník akce AimtecHackathon nabídne o víkendu 20.–22. března nejen souboje hackerských projektů, ale i přednášky o nejnovějších technologiích pro veřejnost nebo dětský program. Návštěvníci se mohou těšit na prezentace odborníků na téma bezpečnosti biometrických údajů, 3D tisku nebo digitalizace zemědělství.Cílem AimtecHackathonu, který se bude konat v plzeňské Moving Station je nejen přiblížit svět technologií různým věkovým kategoriím, ale zejména propojit IT nadšence a nabídnout prostor pro vznik zcela nových unikátních projektů. „Dáváme k dispozici technologie, které nejsou přístupné jen tak pro každého. Z naší pozice je ale jednodušší je získat, díky nim mohou vzniknout skvělé projekty s velkým přínosem,“ vysvětluje jeden z hlavních organizátorů Jiří Dobrý ze společnosti Aimtec.

Na sobotní sérii přednášek TechTalks mohou dorazit všichni, koho zajímají technologie, bezpečnost dat nebo digitalizace, která dnes provází a ovlivňuje prakticky všechna odvětví běžného života. Hlavním řečníkem bude prof. Ing. Dipl.-Ing. Martin Drahanský, Ph.D., vedoucí biometrické laboratoře na Fakultě informačních technologií VUT v Brně. Svou přednášku zaměří na téma, aktuálně velmi palčivé, zda jsou i dnes otisky prstů či sítnice opravdu zárukou bezpečnosti. Účast přislíbili také Ondřej Tomas ze společnosti CleverFarm, která pomáhá s aplikací nejnovějších technologií do zemědělství, a nebude chybět ani Ondřej Kašpárek z PrusaLab nebo Agi Gonda z e-NABLE Slovakia a další. Poslední dva jmenovaní se zaměří na 3D tisk. Kompletní program je k dispozici na aimtechackathon.cz.

Hackaton

Hlavním bodem akce AimtecHackathon je ovšem HackIT – část věnovaná programátorům a dalším lidem s technologickým myšlením, kteří chtějí zrealizovat svůj vlastní projekt nebo načerpat nové zkušenosti. Vítáni jsou i grafici, UX odborníci a specialisté na hardware. Stejně jako v předchozích letech budou mít týmy k dispozici mentory a technologie a bude jen na nich, co během čtyřiceti hodin programování vytvoří. Celá akce vyvrcholí v neděli dopoledne prezentací všech hackerských projektů a vyhlášením vítězů. Podrobnější informace a přihlášky jsou k dispozici na aimtechackathon.cz.

Společně se vzdělávacími a zájmovými organizacemi připravil Aimtec na neděli 22. března program pro nejmladší technologické nadšence, především pro žáky základních škol. Během hravého odpoledne si děti a mládež budou moct vyzkoušet nejrůznější soutěže a hračky, jejich rodiče budou mít šanci probrat možnosti technologického vzdělávání v Plzni osobně přímo se zástupci škol a zájmových sdružení. Přihlášky a bližší informace jsou na aimtechackathon.cz.


 
Atos
  

- Inzerce -

S obrovským nárůstem dat by mohla pomoci umělá inteligence

LenovoO chytrých technologiích, IoT zařízeních a umělé inteligenci (AI) slýcháme poměrně často v nejrůznějších souvislostech. Pomalu ale jistě pronikají nejen do našich soukromých životů, ale také do fungování ve firmách. Málo se už ale mluví o jejich počtech a také o množství dat, která tato zařízení produkují. Obě hodnoty přitom neustále rostou.

  

- Inzerce -

Ransomware, hybridní spisy, docházkové systémy a text mining

IT Systems 3/2020Březnové vydání IT Systems jsme připravovali v situaci, kdy je prakticky celý svět zasažen pandemií nového koronaviru. Ať bude další vývoj pandemie jakýkoli, je zřejmé, že nás koronavir zastihl v mnoha ohledech nepřipravené. Podobně nepřipravení jsme ovšem často i proti virům v kybernetické podobě. I proto jsme jako téma na obálku aktuálního vydání zvolili ransomware, tedy vir, který představuje vážnou hrozbu pro informační systémy, na nichž jsme stále více závislí.