facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 10. 10. 2012

Google a Asus uvedly tablet Nexus 7

Společnosti Google a ASUS uvedly na český trh zařízení Nexus 7, 7” čtyřjádrový tablet, který využívá operační systém Android 4.1 Jelly Bean. Ve štíhlém a snadno přenosném provedení nabídne Nexus 7 to nejlepší ze služeb společnosti Google, a to v podobě 600 tisíc aplikací a her dostupných v Google Play. Nexus 7 pohání výkonný čtyřjádrový procesor NVIDIA Tegra 3, který zaručuje rychlé načítání webových stránek, plynulé hraní her a rychlé spouštění několika úloh současně. Grafická karta GeForce s 12 jádry zajišťuje vysoký grafický výkon a architektura CPU 4-PLUS-1 dodává zařízení maximální výkon přesně ve chvílích, kdy je potřeba, zároveň ale šetří energii v době, kdy vysoký výkon nevyužijete.Tablet je vybaven displejem s rozlišením 1280 × 800 bodů a multidotykovým ovládáním. IPS panel umožňuje detailní zobrazení a široké pozorovací úhly 178 stupňů, použitá technologie ASUS TruVivid se zase stará o vylepšení barev a jasu. Odolné krycí sklo Corning Fit Glass zajišťuje dostatečnou ochranu proti poškrábání a zásluhou texturovaného krytu tablet nevyklouzne z ruky. I přes velmi štíhlý profil (10,5 mm) a nízkou hmotnost (340 g) dosahuje baterie výdrže až 9,5 hodiny.

 

Nexus 7 využívá Android 4.1 Jelly Bean, nejnovější verzi operačního systému pro mobilní zařízení. Ten mimo jiné nabízí inteligentní notifikace umožňující rychlou práci s událostmi, nové widgety, s nimiž má uživatel přehled o všech důležitých informacích, nebo možnost snadného přizpůsobení domovské obrazovky. Po přihlášení k účtu Google můžete snadno přistupovat k veškerému uživatelskému obsahu, který lze také okamžitě synchronizovat v cloudu nebo s ostatními zařízeními, jako jsou tablety, telefony nebo počítače.


 
  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

  

- Inzerce -

Česká IT společnost ALEF posiluje v Rumunsku partnerství s F5

ALEFČeská společnost ALEF, jeden z největších dodavatelů informačních technologií v České republice a na několika dalších evropských trzích, se stala distributorem společnosti F5 a jejích bezpečnostních řešení pro Rumunsko. Posiluje se tak více než devítiletý vztah mezi oběma firmami na Slovensku, v Maďarsku a České republice.

Helios
- inzerce -