facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 21. 5. 2009

Gmail překládá do 41 jazyků

Google představuje v rámci služby Gmail novou experimentální funkci „Překlad zprávy“ (Message Translation). Nová funkce integruje již známou technologii služby „Překladač Google“ (Google Translate™), a umožňuje tak automatické překlady emailů do 41 světových jazyků. Funkce se objeví v Gmail Laboratoři (Gmail Labs) a bude k dispozici uživatelům po celém světě, včetně firemních uživatelů Google Apps, kteří si Gmail Laboratoř aktivovali. Překlad zprávy umožňuje uživatelům Gmailu vést emailovou korespondenci v mnoha jazycích, přičemž každý z účastníků si bude moci vybrat ten jazyk, který mu vyhovuje nejvíce.



Google svou technologii automatického překladu používá rovněž v dalších překladatelských produktech a nástrojích. Uživatelé si mohou například nechat překládat texty, kompletní webové stránky a díky produktu Překladač Google dokonce v jiných jazycích i vyhledávat. Kromě vyhledávání a překladu mohou uživatelé též různými jazyky komunikovat v reálném čase – chatovat - prostřednictvím tzv. „Translation bots,“ který je k dispozici v Gmail chatu. Stačí si jen do chatu přidat překladač v odpovídajícím jazyce a poté ho přidat do konkrétní konverzace s cizincem. Překladač během konverzace automaticky posílá do chatu texty, přeložené do vybraného jazyka a nazpět.

 

Překlady zpráv v Gmailu si můžete aktivovat v Gmail Laboratoři v rámci záložky „Nastavení“. Pokud nemáte Gmail, můžete si účet zaregistrovat na mail.google.com.


 
  

- PR -

iQsub Technologies díky Odoo zefektivnilo výrobu a řízení firmy

Česká společnost iQsub Technologies se specializuje na vývoj a výrobu špičkového potápěčského vybavení, včetně dýchacích přístrojů a odolných pouzder pro kamery GoPro do extrémních podmínek. Se zákazníky po celém světě a nejvyššími požadavky na kvalitu a spolehlivost potřebovala moderní a efektivní řízení svých firemních procesů.

  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.