facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 28. 7. 2010

Gigabitový přepínač NETGEAR GS110TP

přináší vyšší výkon pro náročné firemní uživatele

Společnost NETGEAR uvádí nový produkt řady NETGEAR ProSafe Smart Switch, který ve firemních sítích nabídne vysoký výkon bez velkých nákladů a náročné správy přepínačů. Přepínač NETGEAR GS110TP je určen firmám, jež chtějí snadno nasadit VoIP, IP dohledové systémy nebo zařízení pro videokonference a efektivně spravovat všechna připojená IP zařízení typu bezdrátových přístupových bodů, IP telefonů či IP kamer. Upřednostňuje provoz hlasových a video přenosů, stejně jako aplikací komunikujících v reálném čase před méně náročnou komunikací, čímž zajišťuje spolehlivost a kvalitu přenosu náročných aplikací. Firmy tak mohou optimalizovat své sítě pro připojení serverů či náročných uživatelů v jakýchkoli lokacích.Přepínač NETGEAR GS110TP nabízí osm dedikovaných měděných portů s podporou technologie PoE, a také dvojici fiber SFP portů pro uplinky. Tyto porty jsou navrženy pro priorizování, efektivní řazení a maximální efektivitu přenosů ve firemních sítích. Smart Switch navíc nabízí užitečné funkce správy PoE, které pomáhají řídit a monitorovat využívání energie. Administrátor může využit časovače, který umožňuje v určený čas na určitých portech deaktivovat napájení, čímž například omezí funkčnost IP dohledových systémů pouze na čas mimo pracovní dobu. Přidělování napájení je dynamické v závislosti na aktuálním odběru připojených zařízení. Kromě toho je možné pro řízení PoE nastavit priority a například tak určit porty, které budou napájeny či naopak v případě nutnosti některé zařízení odpojit při překročení maximálního přípustného odběru. To vše se skrývá v kompaktním balení bez aktivního chlazení, díky čemuž je nový switch vhodný i do tichých prostředí.

 
  

- Inzerce -

Covid jako katalyzátor digitalizace a fenomén homeworkingu

IT Systems 1-2/2021V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili na odvětví, která v současné době prochází velmi turbulentním vývojem. Vím, že se to dnes dá říct prakticky o všech oblastech našeho života, ovšem retail, logistika a potravinářský průmysl jsou navíc názorným příkladem, proč je pandemie onemocnění covid označována za katalyzátor digitalizace desetiletí. Pokud totiž ještě někdo pochyboval o významu digitalizace, musel v loňském roce prozřít.

  

- Inzerce -

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

Moderní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.