Aktuality -> IT společnost - 6. 2. 2006

gedas získal akreditaci MŠMT

Společnost gedas ČR získala akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy k provádění rekvalifikace pro pracovní činnost v oboru konstruktér CAD, pracovník oddělení přípravy a vývoje výroby, a pověření vydávat pro tuto pracovní činnost osvědčení o rekvalifikaci s celostátní platností.

Celodenní vzdělávací programy společnosti gedas trvají čtyři až patnáct pracovních dnů dle zvoleného kurzu a zaměřují se na školení konstrukčního systému CATIA. Výuka probíhá formou přednášek a výkladu spojeného s praktickým cvičením na pracovních stanicích. Absolventi budou po úspěšném ukončení kurzu znát prostředí konstrukčního systému CATIA a budou schopni v tomto systému konstruovat, tedy navrhovat výrobky, provádět analýzy kolizních stavů a tvořit výkresovou dokumentaci.

 
  

- PR -

IFS Cloud a Industrial AI:

Když ERP začíná skutečně přemýšlet


Stojíte před rozhodnutím, jak posunout svůj ERP systém dál? Moderní podniky dnes řeší nejen efektivnější plánování a úspory, ale i to, jak do svých procesů začlenit umělou inteligenci bez zbytečně nákladného vývoje. Právě této otázce je věnovaný následující článek.

  

- PR -

IQHUBS: když data rozhodují o budoucnosti výroby

Moderní továrny jsou technologicky vyspělé – stroje, linky, roboti – ale když se vedení ptá: „Proč klesla produktivita?“, odpověď chybí. Reporty přicházejí pozdě, čísla se rozcházejí. Rozhodování bez spolehlivých dat pak vede k nižší efektivitě a vyšším nákladům. A právě to je paradox: technologie jsou všude, ale chytrá data chybí. Proto jsme vyvinuli systém, který tento začarovaný kruh rozbíjí. Nad výrobou leží informační mlha a tu zvedáme.