facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 12. 12. 2011

GE a Microsoft zakládají společný podnik

Divize společnosti General Electric zabývající se informačními technologiemi pro zdravotní péči a společnost Microsoft oznámily svůj záměr vytvořit společný podnik se zaměřením na zajištění přístupu k celosystémovým informacím v reálném čase pro zdravotnické profesionály a organizace s cílem zvýšit kvalitu poskytované péče a spokojenost pacientů. Nová společnost bude vyvíjet a distribuovat otevřenou interoperabilní platformu a inovativní klinické technologie zaměřené na zdokonalování zdravotnictví. Nový podnik bude těžit z kombinace odborných znalostí společnosti Microsoft v oblasti tvorby platforem a ekosystémů a zkušeností divize GE Healthcare s řešeními pro klinické a administrativní procesy.Nová společnost vytvoří otevřenou platformu, která umožní poskytovatelům zdravotní péče a nezávislým dodavatelům softwaru vyvíjet nové generace klinických aplikací. Společný podnik bude rovněž na dané platformě vyvíjet zdravotnické aplikace za využití interních vývojářů a samotná platforma bude propojitelná se širokou škálou zdravotnických IT produktů včetně řešení divize GE Healthcare IT a dalších dodavatelů.

 

Obě mateřské společnosti do nového podniku přispějí svými odbornými znalostmi, jakož i duševním vlastnictvím, zahrnujícím mimo jiné:

  • Microsoft Amalga – informační zdravotnická platforma
  • Microsoft Vergence – řešení pro řízení přístupu single sign-on a řízení kontextu 
  • Microsoft expreSSO – podnikové řešení pro řízení přístupu single sign-on 
  • GE Healthcare eHealth – řešení pro výměnu zdravotnických informací 
  • GE Healthcare Qualibira – informační platforma pro klinické údaje a poznatky, v současnosti vyvíjená ve spolupráci s organizací Intermountain Healthcare (Salt Lake City, Utah) a klinikou Mayo.

 
  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

  

- Inzerce -

Creo Parametric – představení klíčových funkcí

Porovnejte je s vaším CAD řešením


Creo Parametric je jedním z nejpropracovanějších CAD řešení, která využívají nejúspěšnější firmy po celém světě. Autorem tohoto řešení je firma PTC, která již desítky let udává trendy ve vývoji a směřování CAD technologií. V následujících řádcích se vám pokusím představit některé klíčové funkce, které jsou součástí balíku Creo Design Essentials.

Helios
- inzerce -