facebook
Aktuality -> IT Business - 3. 12. 2019 - Zdeněk Gric

G2B•TechEd 2020 - novinky platformy Microsoft i počítačová bezpečnost v reálné praxi

Sezónu odborných konferencí počítačové školy Gopas již tradičně zahajuje brněnský G2B•TechEd. Jeho čtvrtý ročník proběhne ve dnech 10. a 11. února 2020. Oproti minulým ročníkům zde bude výrazněji zastoupená problematika počítačové bezpečnosti a etického hackingu.Odborná konference G2B•TechEd si získává stálé účastníky zejména z řad těch, kteří to mají do Brna blíž než na pražský TechEd-DevCon. Na programu budou více než dvě desítky zajímavých přednášek předních odborníků z České a Slovenské republiky. Kromě novinek z portfolia produktů Microsoft se bude mluvit o řadě dalších témat z oblasti správy a vývoje IT řešení i počítačové bezpečnosti, například o problematice cloudu nebo technologii Azure.

„Brněnský TechEd koncipujeme tak, aby pro odborníky z částí republiky vzdálenějších od Prahy svým způsobem spojoval témata pražského TechEd-DevConu a HackerFestu. A to nejen kvůli geografické vzdálenosti, ale i proto, že obě konference kapacitně nestačí zájmu a bývají dlouho dopředu obsazené,“ říká Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy Gopas.

Konference G2B•TechEd je určená pro IT profesionály – především správce řešení, administrátory, vývojáře, nově i specialisty na bezpečnost či databáze. I tentokrát nabídne dva dny plné přednášek, které poběží souběžně ve dvou sálech, v jednom pro vývojáře a databázisty, ve druhém bude pozornost zaměřená na cloud a IT bezpečnost.

„G2B•TechEd je výjimečný svou příjemnou komorní atmosférou, kdy je větší možnost probrat určitá témata více do hloubky,“ popisuje odlišnosti brněnské konference William Ischanoe, přední odborník na bezpečnost a etický hacking. „Také tím, že oproti pražskému TechEd-DevConu jsou zde zastoupena témata etického hackingu a security. Navíc v zajímavé formě, protože se zde kromě té ‚nudné‘ části můžete dozvědět i zábavné věci jako jak něco hacknout, jakým způsobem se někam dostat a jak může naopak chtít doběhnout někdo vás,“ dodává.

Program konference aktuálně vzniká, informace o přednáškách budou postupně zveřejňovány na stránkách konference G2B•TechEd www.g2bteched.cz.


 
  

- Inzerce -

Spolupráce Lenovo a AMD přináší firmám EPYCká řešení pro datová centra

AMD LenovoVzájemné partnerství společností Lenovo a AMD bylo dlouhé roky orientováno především na počítače a mobilní zařízení. Nejnovější kapitola této spolupráce se však odehrává na poli datových center.