facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 20. 11. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Flowmon s Fortinetem nabízí společné řešení víceúrovňové kyberbezpečnosti

Flowmon FortinetSpolečnosti Flowmon Networks a Fortinet oznámily, že společně nabídnou bezpečnostním specialistům ve firmách integrované řešení pro automatickou detekci a reakci na neznámé a vnitřní hrozby. Společné řešení využívá kombinaci řešení pro analýzu provozu v síti od Flowmonu a firewall Fortinet FortiGate Next-Generation. Jejich propojením tak vzniká víceúrovňové a automatizované bezpečnostní řešení.„Vylepšená reakce na incidenty za pomoci automatizace je rozhodně jednou z cest, jak můžeme ulehčit bezpečnostním administrátorům jejich každodenní práci. Proto přicházíme s tímto výkonným, škálovatelným a snadno nasaditelným řešením, které vzniklo ve spolupráci se společností Fortinet,“ uvedl Jiří Tobola, CEO ve Flowmon Networks.

Jak propojené řešení a zmíněná automatizace funguje? Zatímco firewall FortiGate sleduje perimetr a chrání před hrozbami zvenčí, Flowmon analyzuje provoz uvnitř sítě (east-west) a zachytává hrozby, které proklouzly systémům prevence. V okamžiku, kdy Flowmon zachytí nějaké indikátory kompromitace, ať už se jedná například o skrytý pohyb útočníka v síti, komunikaci Command&Control nebo exfiltraci dat, vydá pokyn firewallu FortiGate, aby zablokoval nežádoucí komunikaci.

„Přestože dnes útočníci využívají různé pokročilé techniky, aby se vyhnuli odhalení, stále za sebou zanechávají stopy roztroušené po celé síti. Flowmon s využitím umělé inteligence dokáže detekovat indikátory kompromitace v síťovém provozu, což spolu s Fortinet Security Fabric přináší zákazníkům pokročilou víceúrovňovou bezpečnostní ochranu,“ vysvětluje Neil Prasad ze společnosti Fortinet.


 
Axis Talk 2021
  

- Inzerce -

Jak bezpečné jsou bezpečnostní kamery? Nezmeškejte konferenci Axis Talk 2021

AxisÚtoky hackerů čím dál častěji míří na kamerové systémy. Jak se účinně bránit? I to bude tématem online konference společnosti Axis Communications, švédského světového leadera v bezpečnostních a smart city technologiích. Připojte se 20. a 21. dubna!

  

- Inzerce -

Rostoucí nároky zákazníků nutně vyžadují změnu přístupu firem

Accenture Interactive přichází s modelem Business of Experience


Pandemie změnila struk­tu­ru všeho, co za­ží­vá­me: jak a co na­ku­pu­je­me, kdy a kde pra­cu­je­me, způsob, jakým ko­mu­ni­ku­je­me i spo­lu­pra­cu­je­me. Vzniká tak po­tře­ba za­mě­řit se na pro­duk­ty, služby, značky a jejich roli v životě zá­kaz­ní­ků i za­měst­nan­ců.

Helios
- inzerce -