facebook
Aktuality -> Komunikace a sítě - 6. 1. 2020 16:46

Flowmon rozšiřuje možnosti monitoringu cloudového prostředí

Flowmon NetworksSpolečnost Flowmon Networks se pochlubila, že rozšířila své řešení pro monitorování počítačových sítí o podporu funkce Packet Mirroring pro Google Cloud. Díky nové funkci mohou firmy provádět nativní analýzu provozu v Google Cloud k pokročilému monitoringu hrozeb, k řešení výkonnostních problémů nebo k detekci síťových anomálií.Firmy stále častěji přesouvají svou síťovou infrastrukturu do prostředí cloudu a přicházejí o viditelnost, na kterou byly zvyklé v on-premise prostředí. Kvůli tomu je pro ně složitější mít pod kontrolou výkon a bezproblémové fungování svých kritických služeb. To je obzvláště znepokojivé pro bezpečnostní a síťové týmy, které jsou zodpovědné za spolehlivost a bezpečnost infrastruktury. Nově představená funkce Packet Mirroring umožňuje získat data ze síťového provozu ve Virtual Private Cloudu (VPC) pro nástroje třetích stran, čímž pomáhá překonat jinak omezenou viditelnost v cloudu.

Packet Mirroring je virtuální ekvivalent síťového TAPu. Doručuje kopii datového provozu monitorovacím a bezpečnostním zařízením k následné analýze. Zrcadlená data jsou odesílána do interního Load Balanceru a odtud do jednoho nebo více Flowmon kolektorů s integrovanou Flowmon sondou.

„Packet Mirroring od Google Cloud je skvělá funkce, která umožňuje monitorovat cloudový provoz stejným způsobem, na jaký jsou zvyklí zákazníci v on-premise prostředí, a odhalovat neobvyklé vzorce chování v síti, které mohou poukazovat na bezpečnostní narušení,“ řekl k novince Pavel Minařík, CTO společnosti Flowmon Networks.


 
Atos
  

- Inzerce -

Ransomware, hybridní spisy, docházkové systémy a text mining

IT Systems 3/2020Březnové vydání IT Systems jsme připravovali v situaci, kdy je prakticky celý svět zasažen pandemií nového koronaviru. Ať bude další vývoj pandemie jakýkoli, je zřejmé, že nás koronavir zastihl v mnoha ohledech nepřipravené. Podobně nepřipravení jsme ovšem často i proti virům v kybernetické podobě. I proto jsme jako téma na obálku aktuálního vydání zvolili ransomware, tedy vir, který představuje vážnou hrozbu pro informační systémy, na nichž jsme stále více závislí.

  

- Inzerce -

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

SamsungBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.