facebook
Aktuality -> IT společnost - 14. 12. 2018 12:06

Finále soutěže IT-SLOT má své vítěze

Po úspěšném prvním kole informační soutěže IT-SLOT se 48 nejlepších řešitelů z 8. a 9. tříd z celé České republiky utkalo 12. prosince ve finálovém klání v Soukromé střední škole výpočetní techniky v Praze. Devátý ročník soutěže potvrdil sílící trend – děti se výborně orientují v oblasti ICT, hůř jsou na tom se schopností logicky myslet.Do soutěže IT-SLOT se v polovině listopadu přihlásilo rekordních 4819 žáků ze 192 základních škol. Mezi 48 finalisty mělo své reprezentanty 38 škol z devíti krajů. Absolutním vítězem se stal deváťák Tomáš Podzimek ze Základní školy a Mateřské školy Studenec, druhou příčku vybojoval Jan Kupský ze základní školy DOCTRINA, oba z Libereckého kraje, a třetí místo obsadil Jakub Štefan ze Soukromé základní školy ERIZA ve Středočeském kraji.

Výrazné převaze chlapců čelilo ve finále soutěže IT-SLOT pět dívek, nejlepší z nich se umístila na 15. pozici. Svými žáky v „top ten“ se může pochlubit deset základních škol ze šesti krajů - Prahy, Libereckého, Středočeského, Jihočeského, Pardubického a Ústeckého kraje.

„Soutěž je určena pro všechny žáky 8. a 9. tříd základních škol, nejenom pro vyvolené. Díky několikatisícové účasti nám výsledky žáků poskytují solidní vhled do znalostí informačních technologií současné mladé generace. Název IT-SLOT poukazuje na Systém Logických Otázek, které se v testu dotýkají dvou oblastí – informačních technologií a ve druhé části matematiky a logiky. Zatímco otázky z počítačové terminologie žáci zvládali téměř bez zaváhání, body ztráceli v příkladech na logické myšlení. Naším cílem je proto mimo jiné ukázat, že matematika a logika jsou s moderními technologiemi úzce spjaté a může být velkou výhodou tomuto kontextu porozumět,“ popsal Martin Vodička, ředitel Soukromé střední školy výpočetní techniky, která soutěž každoročně pořádá.

Slavnostní vyhlášení vítězů 9. ročníku soutěže IT-SLOT a předání cen proběhlo bezprostředně po finále 12. prosince v Soukromé škole výpočetní techniky na Proseku, kam žáky doprovodili jejich učitelé, za účasti organizátora a partnerů soutěže.

Nejlepší řešitelé vyhráli moderní tablety a jejich školy si odvezly 14“ notebook s pokročilými aplikacemi nebo výkonné monitory s vysokým rozlišením. Dále se hrálo o luxusní bezdrátová sluchátka, powerbanky a další vybavení. Oceněni byli nakonec všichni zúčastnění finalisté.


 
  

- Inzerce -

Nezapomněli jste si prodloužit předplatné časopisu IT Systems?

Začátek nového roku je nejen obdobím, kdy už se pomalu začínají rozplývat mnohá novoroční předsevzetí. Je také obdobím, kdy je třeba provést řadu každoročně se opakujících činností. V případě IT manažerů a IT profesionálů by mezi nimi nemělo chybět prodloužení předplatného časopisu IT Systems.

  

- Inzerce -

PDM pro malé a středně velké firmy

SiemensPotřebujete PDM pro malou firmu? Nebo PDM pro středně velkou firmu? A už jste uvažovali o Teamcenteru jako PDM systému pro malé a středně velké firmy?