facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 27. 3. 2008

Exkluzivní externí disky WD My Passport Elite

Western Digital rozšiřuje svoji nabídku ukládacích zařízení. Představil nové přenosné pevné disky pro rozhraní USB, My Passport Elite. Disky mají luxusní měkkou povrchovou úpravu, díky které jsou příjemné na omak, dají se dobře uchopit a přenášet. Váží méně než 140 g a jsou dostupné v kapacitách 320 a 250 GB, k jejich napájení slouží USB rozhraní, nepotřebují tedy externí napájecí adaptér.




K výrazným prvkům nových přenosných disků patří:

  • ukazatel kapacity informující uživatele na první pohled o tom, kolik místa má ještě k dispozici
  • výkonný zálohovací software umožňující určit soubory a složky pro automatické a průběžné zálohování
  • synchronizační software, který dovoluje uživatelům synchronizovat jejich změny a chránit jejich informace pomocí 128-bitového šifrování
  • vyvolání zapomenutých souborů z jakéhokoli PC umožňujícího práci se softwarem MioNet PC (pouze pro Windows) a jejich kopírování na My Passport Elite s nainstalovaným MioNet
  • jsou dostupné v povrchové úpravě měkké na dotek a ve čtyřech barvách: bronzová, titanová, modrá Westminster a třešňově červená
  • pětiletá omezená záruka
  • schopnost zapojení plug-and-play do herních konzolí pro snadné přehrávání hudby a prohlížení fotografií a videa na televizní obrazovce.

Doporučená maloobchodní cena pevného disku My Passport Elite USB s kapacitou 250 GB činí 169,99 USD, cena My Passport Elite USB s kapacitou 320 GB je 199,99 USD.


 
  

- PR -

Digitalizace účetních a HR procesů pro módní řetězec v 16 zemích

I maloobchod, i když je to tradiční obor, může využít moderní technologie k automatizaci a digitalizaci svých procesů. Díky tomu získá náskok před konkurencí i v oblasti zaměstnávání. Přečtěte si, jak interní procesy řeší maloobchodní řetězec PEPCO.

  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.