facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 2. 10. 2012

ESET vydává aplikaci ESET USSD Control

pro řešení bezpečnostní chyby operačního systému Android

ESET vydal speciální bezplatnou aplikaci ESET USSD Control, která zmírňuje potenciálně velmi nebezpečnou bezpečnostní chybu na některých chytrých telefonech pracujících na operačním systému Android. Zmíněná bezpečnostní chyba umožňuje počítačovým zločincům ohrozit data v telefonu na dálku po navštívení speciální adresy URL, nebo prostřednictvím textové zprávy nebo QR kódu. ESET je jednou z prvních antivirových firem, která poskytuje záplatu ve formě samostatné aplikace zdarma na Google Play. Po instalaci aplikace by si uživatel měl zkontrolovat, jestli jeho smartphone patří mezi ohrožené přístroje, k čemuž slouží USSD test.ESET USSD Control je aplikace, která umožňuje kontrolovat potenciálně nebezpečná telefonní čísla (USSD kódy) ještě před tím, než jsou vytočena. Stejně tak blokuje škodlivé webové stránky. Díky kontrole škodlivých kódů před jejich spuštěním dokáže ESET USSD Control zabezpečit data v telefonu s Aneroidem.

 

Aplikace zobrazí okno s varováním pokaždé, když je nalezen škodlivý USSD kód, a zároveň znemožní jeho spuštění. V zájmu ochrany smartphonu před USSD útoky by měl uživatel zajistit, aby byl ESET USSD Control nastaven jako výchozí aplikace pro vytáčení hovorů.


 
  

- Inzerce -

Česká IT společnost ALEF posiluje v Rumunsku partnerství s F5

ALEFČeská společnost ALEF, jeden z největších dodavatelů informačních technologií v České republice a na několika dalších evropských trzích, se stala distributorem společnosti F5 a jejích bezpečnostních řešení pro Rumunsko. Posiluje se tak více než devítiletý vztah mezi oběma firmami na Slovensku, v Maďarsku a České republice.

  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -