facebook
Aktuality -> Komunikace a sítě - 17. 10. 2019 13:18

Ericsson vidí v 5G sítích cestu k automatizaci skladů

EricssonV loňském roce bylo na celém světě v provozu 4000 robotických skladů. Podle prognóz budou do roku 2025 v 50 000 skladech na světě fungovat 4 miliony komerčních robotů, což je dvanáctinásobný nárůst v průběhu pouhých 6 let. Podle společnosti Ericsson ovšem klíčem úspěchu inteligentních skladů nejsou roboti nebo systémy řízení, ale konektivita v reálném čase.Vytvořila proto privátní síť Ericsson Industry Connect, která je vyvinutá speciálně pro potřeby průmyslu a skladů. Zatím je založená na ověřené technologii LTE, což zajišťuje vysokou spolehlivost jejího pokrytí v celé výrobě a předvídatelnou latenci. Na počátku příštího roku ovšem bude celé řešení dostupné i v provedení s 5G rádiem.

„Sítě 5G přinesou velké zvýšení flexibility, inteligence, rychlosti a bezpečnosti procesů. Není však třeba čekat. Použití 4G LTE umožní zahájit digitální transformaci a snadný přechod na 5G, jakmile bude k dispozici. Navíc je LTE z pohledu svých „schopností“ více než dostatečné pro velkou část aplikací,“ říká Jiří Rynt ze společnosti Ericsson.

Díky cenově dostupnější mobilní robotice a bezdrátovému připojení (4G LTE a 5G) se stávají atraktivnějšími a efektivnějšími investice do autonomních vysokozdvižných vozíků, automatizovaných naváděcích vozidel (AGV), autonomních mobilních robotů (AMR), dronů a dalších mobilních zařízení.


 
EDU Trainings IT školení
  

- Inzerce -

Bezpečné propojení všech podnikových domén díky SD-WAN

CiscoMnoho sítí, které jsou dnes v provozu, nebylo stavěno na nároky podniků a uživatelů, které přijdou v příštích letech. Zátěž základní infrastruktury totiž neustále stoupá – potrvá-li současný trend růstu počtu koncových bodů, bude v roce 2022 na celém světě připojeno k internetu 28,5 miliardy zařízení.

  

- Inzerce -

Pomáháme zákazníkům ochránit jejich data

říká Igor Cejkovský, produktový manažer Synology


Igor CejovskySpolečnost Synology patří celosvětově mezi lídry na trhu síťových úložišť a snaží se prosadit také nabídkou routerů a dalších síťových zařízení. Jak se této značce daří na našem trhu a jaké novinky připravuje na další rok, jsme se zeptali pana Igora Cejkovského, který působí ve společnosti Synology na pozici produktového manažera.