facebook
Aktuality -> Komunikace a sítě - 17. 10. 2019

Ericsson vidí v 5G sítích cestu k automatizaci skladů

EricssonV loňském roce bylo na celém světě v provozu 4000 robotických skladů. Podle prognóz budou do roku 2025 v 50 000 skladech na světě fungovat 4 miliony komerčních robotů, což je dvanáctinásobný nárůst v průběhu pouhých 6 let. Podle společnosti Ericsson ovšem klíčem úspěchu inteligentních skladů nejsou roboti nebo systémy řízení, ale konektivita v reálném čase.Vytvořila proto privátní síť Ericsson Industry Connect, která je vyvinutá speciálně pro potřeby průmyslu a skladů. Zatím je založená na ověřené technologii LTE, což zajišťuje vysokou spolehlivost jejího pokrytí v celé výrobě a předvídatelnou latenci. Na počátku příštího roku ovšem bude celé řešení dostupné i v provedení s 5G rádiem.

„Sítě 5G přinesou velké zvýšení flexibility, inteligence, rychlosti a bezpečnosti procesů. Není však třeba čekat. Použití 4G LTE umožní zahájit digitální transformaci a snadný přechod na 5G, jakmile bude k dispozici. Navíc je LTE z pohledu svých „schopností“ více než dostatečné pro velkou část aplikací,“ říká Jiří Rynt ze společnosti Ericsson.

Díky cenově dostupnější mobilní robotice a bezdrátovému připojení (4G LTE a 5G) se stávají atraktivnějšími a efektivnějšími investice do autonomních vysokozdvižných vozíků, automatizovaných naváděcích vozidel (AGV), autonomních mobilních robotů (AMR), dronů a dalších mobilních zařízení.


 
  

- Inzerce -

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

SamsungBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.

  

- Inzerce -

I analýza kybernetické bezpečnosti se dá dělat chytře! Díky CSA

GordicČím dál častěji se v médiích setkáváme se zprávami o kybernetických útocích, které zasahují organizace nejrůznějších velikostí i typů. Mnohým z nich by se přitom dalo předejít vhodným nastavením bezpečnostních opatření.