facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 15. 2. 2024 - Ing. Lukáš Grásgruber

Epson zjednodušuje a zabezpečuje tisk pro zaměstnance pracující na dálku

Společnost Epson začala nabízet službu pro bezpečný tisk při práci z domova. Nová služba Epson Bridge pro Microsoft Universal Print umožňuje zaměstnancům pracujícím z domova tisknout, aniž by museli opustit firemní síť VPN, a to i když používají vlastní tiskárny.Většina zaměstnanců pracujících z domova se už někdy setkala s problémy s tiskem při připojení k firemní síti VPN. V praxi to znamená, že se musí při tisku odpojit od sítě VPN, což je komplikované a nebezpečné.

Služba Epson Bridge umožňuje správci zajišťovat správu osobních tiskáren v domácnosti i sdílených tiskáren v kanceláři, a to díky propojení cloudové tiskové služby Microsoft „Universal Print“ a cloudové služby „Epson Connect“ od společnosti Epson. Jedná se o cloudovou službu, ke které lze zakoupit předplatné na Microsoft AppSource nebo Azure Marketplace.

Nastavení služby je jednoduché. Není nutná instalace ovladačů a správci mohou zaregistrovat jakoukoli tiskárnu Epson, která je kompatibilní se službou „Epson Connect“. Po registraci mohou zaměstnanci tisknout dokumenty tak, že v dialogovém okně tisku vyberou osobní nebo sdílenou tiskárnu. Správci mohou sledovat používání tiskáren na ovládacím panelu Universal Print a získají tak přehled o objemu a historii tisku.


 
  

- PR -

Unicorn Systems podpořil Pluxee v přechodu do cloudu

Softwarová firma Unicorn Systems pomohla společnosti Pluxee (dříve Sodexo Benefity), která se specializuje na oblast zaměstnaneckých benefitů, s přechodem do cloudu. Důvodem této náročné digitální trans­for­mace byla snaha modernizovat IT infrastrukturu společnosti a zvýšit efektivitu jejího podnikání.

  

- PR -

Automatizace ve výrobě potravin není výsadou jen velkých firem. Jak na to krok za krokem s ERP systémem?

Stejně jako většina podniků, čelí i potravinářská výroba v dnešní době řadě výzev: nedostatku kvalitních zaměstnanců, vyso­kým cenám energií i zdražování surovin. K tomu se přidává velmi přísná legislativa a nutnost hlídat řadu ukazatelů u surovin i hotových výrobků.