facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 22. 11. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Epson uvádí na trh nové kompaktní černo­bí­lé tiskárny pro menší pracovní skupiny

Společnost Epson uvedla na trh dvě nové vyso­ko­rych­lost­ní čer­no­bí­lé firem­ní tiskárny WorkForce Pro WF-M5399DW a WF-M5899DWF. Jejich kom­pakt­ní rozměry a vyso­ko­ka­pa­cit­ní inkousty je před­ur­ču­jí pro firmy, které hledají řešení pro malé pracovní skupiny. Nové tiskárny mají velmi nízké náklady na provoz, ve srovnání s laserovými tiskárnami jsou energeticky úspornější a generují méně odpadu.Na rozdíl od laserových tiskáren, které k zapečení toneru na stránku potřebují teplo, pracují inkoustové tiskárny za studena, a mají tak výrazně nižší spotřebu energie, což je stále více sledovaný parametr s ohledem na úspory i udržitelnost.

I když je tlak na úspory klíčový, firmy řeší ještě další výzvu – snížení dopadu na životní prostředí. Proto je také důležité, že ve srovnání s laserovými tiskárnami mají ty inkoustové méně pohyblivých částí a vyžadují méně spotřebního materiálu v podobě fixačních jednotek, válcových jednotek, vývojnic, válečků a přenosových pásů, což znamená, že generují méně odpadu, který je třeba zpracovat a zlikvidovat.

Marcel Divín, Branch Office Manager pro Epson CZ&SK, říká: „Úspora zdrojů, snižování emisí a zvyšování produktivity jsou některé z klíčových problematik zdůrazněných v naší studii Firemní tisk v roce 2023, která se zabývá problémy s tiskem. Nové tiskárny WorkForce Pro WF-M5399DW a WF-M5899DWF pomáhají řešit všechny tři klíčové problémy. Nabízejí vysokou produktivitu, za dané peníze nízkou intervenční hodnotu a pomáhají snižovat průběžnou spotřebu energie, náklady a emise při zachování špičkové kvality.“

Základní parametry nových tiskáren WorkForce Pro WF-M5399DW a WF-M5899DWF:

  • Výstup první stránky od 4,8 sekundy
  • Rychlost tisku až: 25 obr./min.
  • Výtěžnost inkoustu až: 40 000 stran
  • Kapacita papíru až: 1830 listů (250 + 80 + doplňkové kazety na 3 × 500 listů)
  • Kompatibilní s řešeními Epson Print Management a Remote Service, a partnerskými SW platformami

 
  

- PR -

Mějte reálná očekávání a nepřeceňujte síly!

IT Systems 1-2/2024V prvním letošním vydání IT Systems narazíte hned několikrát na téma umělé inteligence. Nezajímá nás ovšem, jak hezké obrázky už dokáže AI vygenerovat. Zabýváme se raději uplatněním AI v oblasti e-commerce a logistiky. Podíváme se také, jak AI mění zákaznické linky a jak dokáže zvýšit produktivitu zaměstnanců a zrychlit interní procesy.

  

- PR -

S mluvícím skladem firmy ušetří až 25% nákladů

Tempo růstu firem nabírá na obrátkách. Počet zákazníků roste, zvyšuje se obrat, ale co dělat, když najímání nových zaměstnanců nestačí na stále rychlejší zpracování objednávek? Existuje řada řešení, která při stávajících zásobách a stavech zvýší produktivitu až o 35%, přičemž uspoří firemní náklady až o 25%.