facebook
Aktuality -> Hardware - 14. 5. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Epson nabízí velkoformátovou tiskárnu v kompaktním provedení

Epson SureColor T2100Společnost Epson představila svoji finančně nejdostupnější a nejmenší přenosnou velkoformátovou tiskárnu, která patří do portfolia profesionálních tiskáren série T. Nová 24palcová tiskárna SureColor T2100 cílí na uživatele jako jsou architekti, projektanti, designeři, ale také například učitelé, kteří ocení kompaktní provedení tiskárny při práci z domova, v malém studiu, v prostředí učebny nebo vzdáleného pracoviště, například staveniště.


Bezdrátová tiskárna SureColor T2100 může být umístěna na stole nebo na vlastním podstavci. Dokáže pokrýt potřeby při tisku širokého spektra profesionálních dokumentů, včetně plakátů, prezentací, výkresů v CADu, architektonických návrhů či stavebních nákresů. Nový model dokáže vytisknout formát A1 během 43 sekund.

Tiskárna je vybavena integrovanou bezdrátovou konektivitou a konektivitou Wi-Fi Direct. Architekti a designéři mohou bez problémů tisknout z tabletů a chytrých telefonů nebo použít nový 4,3palcový barevný dotykový displej s jednoduchým a intuitivním ovládáním i navigační menu.

Unikátní funkce automatického přepínání umožňuje tiskárně přepínat mezi velkoformátovou rolí papíru a archy A4/A3, aniž by se uživatel musel tiskárny dotknout. To je ideální pro malé společnosti, které očekávají, že budou tiskárnu používat pro více různých účelů. Tiskárna přitom zabere pouze omezený prostor.

Nová tiskárna využívá technologii tiskových hlav PrecisionCore MicroTFP a technologii Nozzle Verification Technology, která automaticky detekuje a upravuje stav trysek. Na závěr dodejme, že tiskárna využívá pigmentové inkousty UltraChrome XD2, které zajišťují trvanlivý tisk na téměř jakémkoli druhu papíru, ať už pro vnitřní či venkovní použití.

Specifikace modelu T2100:

 • Rozměry –970 (š) x 505 (h) x 230(v)
 • Váha – 27 kg
 • Rychlost tisku – A1 rychlostí až 43 sekund
 • Rozlišení – až 2400x1200 dpi
 • Média – Role: 329 až 610 mm (2“ dutinka)
 • Média – Archy A4/A3 (210 až 610 mm)
 • Tloušťka média – Role: 0,05 až 0,21 mm Archy: 0,12 až 0,27 mm
 • Pigmentové inkousty – CYM – 26 nebo 50 ml & K – 50 nebo 80 ml
 • Konektivita – Super speed USB, 10/100/1000BASE-TX, IEEE802
 • Tiskový jazyk – ESC/P, Raster HP-GL2, HP RTL
 • Paměť – 1 GB (vysoká rychlost zpracování tiskových dat)
 • Volitelné příslušenství zahrnuje – Výstupní přihrádka, Podstavec tiskárny, držák role

 
  

- Inzerce -

Chytře na odečty energií

EnewiPotřebujete vzdáleně odečítat data z elektroměru, vodoměru nebo plynoměru? Potřebujete ze sebraných hodnot vystavovat faktury? Potřebujete vzdáleně odečítat hodnoty z teploměru, vlhkoměru, tlakoměru, čidla osvitu nebo z jiného čidla environmentálních veličin? Nebo dokonce na základě těchto hodnot dálkově sledovat nebo ovládat jiná zařízení?

  

- Inzerce -

Význam automatizace a digitalizace v post-pandemickém světě

IT Systems 6/2020V aktuálním vydání IT Systems se věnujeme především roli digitálních technologií v post-pandemickém světě. Zatímco se život postupně vrací do normálu, podniky se musí pustit do sanace škod a začít revitalizovat své provozy a procesy. Pandemie připravila pro mnohé firmy intenzivní zatěžkávací zkoušku. Současně ale jasně ukázala, čemu by podniky měly věnovat pozornost, aby svou provozuschopnost zabezpečily i do budoucnosti.