facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 30. 5. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Endorfy GEM Plus Wireless

Endorfy GEM Plus WirelessJednou z nejotravnějších věcí při práci na počítači je nekvalitní myš, která se špatně drží, při pohybu neklouže a vynechává stopu, tlačítka nereagují rychle a přesně, mají příliš slabý, nebo naopak silný odpor. Zatímco pro hráče je důraz na kvalitu při výběru myši samozřejmostí, v kancelářích je význam myši často podceňován. Je to chyba, protože kvalitní myš je před­po­kla­dem pohodlí a efektivity práce na PC. Příkladem myší, které jsou skvěle připraveny na celodenní práci, jsou nové modely značky Endorfy. Ta koncem dubna uvedla na trh bez­drá­to­vé myši GEM Plus Wireless v černém a bílém provedení.Endorfy GEM Plus Wireless jsou myši s elegantním designem bez výstředností, kvůli kterým se uživatelé často zdráhají využít kvalitní herní myši v kancelářském prostředí. Proto je výhodou, že myši GEM Plus Wireless mají jednoduché, uzavřené šasi s vyztuženou horní částí a decentním RGB podsvícením, což potěší všechny milovníky klasického designu. Pro hladký pohyb jsou myši na spodní straně vybaveny ploškami PTFE s velmi nízkým koeficientem tření.

Myši mají hmotnost pouze 74 g (včetně vestavěné baterie) a vyso­kou citlivost až 26 000 DPI. Pracují totiž na špičkových snímačích PixArt PAW3395 a spínačích Kailh GM 8.0, díky čemuž jsou velmi přesné a nabízejí okamžitou odezvu, která je velmi důležitá pro kom­fort uživatele. Mikrospínače Kailh GM 8.0 jsou přitom nejen rychlé, ale také velmi odolné a připravené na dlouhé hodiny strávené u počítače. Výrobce jejich životnost odhaduje na 80 milionů kliknutí, takže budou fungovat bezchybně i po letech používání.

Myši umožňují nastavit LOD (výšku, ve které myš po zvednutí přestane snímat polohu) na 1 nebo 2 mm a obnovovací frekvence až na 1 000 Hz. Nechybí ani možnost nastavit si vlastní barvu podsvícení nebo využít databázi předdefinovaných efektů. Vše lze konfigurovat pomocí vlastního softwaru Endorfy, který umožňuje také měnit citlivost kurzoru a vytvářet makra. Myš tak lze detailně přizpůsobit potřebám konkrétního uživatele.

K počítači se myši GEM Plus Wireless připojují pomocí bezdrátového připojení 2,4 GHz, které funguje stabilně a bez zpoždění. Nabíjení z počítače pomocí přiloženého kabelu s konektorem USB Type-C zabere asi 2 hodiny, během kterých je možno myš dočasně používat jako drátovou. To je skvělá zpráva pro všechny, kteří zapomínají dobít bezdrátovou myš před prací nebo hraním. Myši Endorfy GEM Plus Wireless jsou skvělé pro domácí i kancelářské využití.


 
  

- Inzerce -

Podpora kvalitní správy dat

Řešení Microsoft Data Governance a Crayon Česká republika


V dnešním světě založeném na datech je pro organizace, které chtějí využít sílu svých dat a zá­ro­veň zajistit soulad s předpisy a zachovat bezpečnost dat, nejdů­le­ži­těj­ší efektivní správa dat. Společnost Microsoft, globální technologický lídr, stojí v čele vývoje řešení pro správu dat.